ČTÚ vyměřil O2 další pokutu. Kvůli vynucené PředplaDENce musí zaplatit 2 miliony

3
Internet od O2
Internet od O2

O2 loni v létě představilo novou předplacenou službu PředplaDENka. Bylo to něco jako neomezený tarif rozkrájený na jednotlivé dny. Kdykoliv uživatel někam zavolal, napsal nebo se připojil k internetu, automaticky se mu strhlo z kreditu 20 Kč, případně 25 Kč. Za první částku mohl neomezeně volat po celý den, za druhou i psát SMS. V obou případech měl také k dispozici datově neomezený internet o rychlosti 32 kb/s.

Na službě jako takové není nic špatného. O2 nicméně do pilotního testu zařadilo 28 000 klientů automaticky. Účast v testu museli odmítnout pomocí SMS, hovoru s operátorem nebo na pobočce. Správný přístup by byl, kdyby O2 tarif nabídlo všem a zájemci by si jej ručně aktivovali.

Takhle se operátor podle ČTÚ dopustil správního deliktu – agresivní obchodní praktiky. Úřad proto O2 vyměřil pokutu dva miliony korun. Rozhodnutí ještě není pravomocné a O2 se proti němu může odvolat. Což také učiní.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. A zase ta stejná písnička – směšné 2 miliony pokuty, pro společnost s takovým obratem… Se ani trochu nedivím, že si operátoři dělají co chtějí, a smějou se mamlasům z ČTŮ do tváře, když jim vlastně nic nehrozí…