Čtyři ventilátory Enermax T.B. Silence: průhlední tichošlápci

0

Drtivá většina ventilátorů s průhledným designem působí dojmem levných plastových hraček a člověk se až diví, že se po zmáčknutí jejich středu neozve „Já jsem tvůj větráček, pojď si se mnou hrát!“ Průhledné plasty nových Enermaxů však působí přesně opačně. Temně, dospěle a stylově.

Enermax ventilátory s PWM

Enermax je známý především svými velmi kvalitními, ale také poměrně drahými zdroji. Ventilátory této značky jsou naproti tomu překvapivě levné, kvalitu zpracování si ale zachovávají. Nové větráčky vypadají alespoň na papíře poměrně zajímavě. Jedná se o čtyři modely s průměry 80 a 120 mm, vždy jednou s manuální a jednou s PWM regulací otáček. Zaujme především velice nízká udávaná hlučnost všech modelů při minimálních otáčkách. Jak se budou větráčky chovat v celém spektru otáček ukážou až testy.

Oficiální specifikace Enermaxu

Oficiální specifikace Enermaxu

Plastová těla ventilátorů jsou vyztužena hliníkovými kroužky po obvodu. Charaktristicky tvarované čepele Batwing je možné pro lepší údržbu vyjmout. Enermax používá vlastní patentovanou technologii ložisek Twister, která je zběžně popsána na obrázku níže.

Twister Bearing

Jako všechny podobné technologie se i tato snaží o minimalizaci hluku a maximalizaci životnosti. Střední dobu mezi poruchami (MTBF) výrobce udává na 100 000 hodin, což je zhruba dvojnásobek toho, co vydrží běžná 2-ball ložiska. Pro srovnání Noctua NF-P12 udává MTBF 150 000 hodin. Zaváděcí ceny jsou 6,99 a 10,99 euro pro manuální varianty a 8,99 a 12,99 euro pro varianty s PWM.

Ohodnoťte tento článek!