Čtyřjádrové ARM procesory za humny

0

NEC Electronics Corporation má v úmyslu předvést na summitu Mobile World Congress (konaném v Barceloně příští týden) své první čtyřjádro na platformě ARM. Základem tohoto procesoru by měl být známý model Cortex-A9, který pohání v poslední době uvedený tablet Apple iPad.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o první představené ARM čtyřjádro, opak je pravdou. Marvell Technology Group Ltd. se na výstavě CES 2010 vytasil se stejným počinem, neuvedl však k němu žádné doplňující informace a celý produkt je tak zahalen notnou dávkou tajemství. Od NECu se nic takového nečeká a tak můžeme říci, že je první, kdo takové zařízení představí světu jak se sluší a patří.

O chystaném produktu zatím mnoho nevíme: zdroje se omezují na informaci o kmitočtu, který by měl být okolo 1 GHz. Jisté však je, že celý Mobile World Congress bude velice zajímavý – Nvidia má v plánu uvést dvoujádrový Cortex-A9 pro svou platformu Tegra, Texas Instruments představí své Omap-4 dvoujádro. Smartbookům se tím vlévá krev do žil a my se můžeme těšit na opravdová mobilní zařízení, která rozhodně nebudou žádná ořezávátka.

Zdroj: EETimes.com

Ohodnoťte tento článek!