Čtyřjádrové Meizu MX je nyní k dispozici po celém světě, zájem o něj stoupá

0

Původní dvoujádrové Meizu MX se stalo jedním z nejpopulárnějších smartphonů v Číně. Proto se čínská společnost Meizu rozhodla pro jeho čtyřjádrovou verzi nazvanou Meizu MX 4-core, která se od 30. června dostala na čínský trh a nyní přichází do celého světa.

Kromě již zmíněného procesoru, MX 4-core nabídne i 1 GB paměti RAM, 4″ displej s rozlišením 960×640 pixelů, 8Mpx fotoaparát a akumulátor s kapacitou 1700 mAh. Vše poběží na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich s vlastním uživatelským rozhraním Meizu – Flyme 1.0. Dostupnost je v několika barevných variantách – bílé, modré, zelené, růžové a fialové.

Cena nového modelu se pohybuje od 650 dolarů za 32GB verzi, což se zdá poněkud přehnané ve srovnání s cenou v Číně, která činí v přepočtu 470 dolarů. A pokud by vám nestačilo 32 GB (verze s 16GB se nevyrábí), k dispozici je i 64GB model s cenou ještě o 100 dolarů vyšší. Meizu se tedy pro zatraktivnění ceny oproti konkurenci nerozhodl.

 

Zatím není jisté, jak to bude s oficiální českou distribucí. Tu v minulosti u předchozího modelu Meizu M9 zajišťovala společnost Bell Technology, která stála i za českou lokalizací. Původně mělo být dvoujádrové Meizu MX ohlášeno v průběhu CeBitu, to se však nestalo a zatím nemáme žádné zprávy o tom, že by se vývoj nějak zásadně posunul.

Zdroj: GSMarena.com

Ohodnoťte tento článek!