Čtyřportový USB 3.0 řadič od HighPointu: až 20 Gb/s

0

HighPoint je společnost zabývající se výrobou rozšiřujících karet pro připojení disků (SAS, SATA, USB atd.). Většinu svého portfolia směřuje do serverového segmentu, čas od času ale uvede i modely pro výkonné domácí stroje a pracovní stanice.

Máte starší desku s pořád ještě dostačujícím procesorem a nechce se vám ji měnit pouze kvůli novému rozhraní USB 3.0? HighPoint pro vás má řešení – RocketU 1144A. Jedná se o přídavný řadič do slotu PCIe ×4, který poskytuje možnost pro připojení čtyř zařízení USB 3.0. Zpětná kompatibilita je samozřejmě zaručena.

HighPoint RocketU RU1144A

Řadič se vyplatí především těm z vás, kteří využíváte více než jedno USB 3.0 zařízení, na rozdíl od základních desek, kde výkon USB 3.0 často škrtí nedostatečný počet linek nebo rozbočovač, poskytuje totiž plnou rychlost (5 Gb/s) na každém portu. Díky tomu je vhodný zejména pro použití s externími RAID boxy či SSD.

Další možné využití odhalili na fóru TechPowerUp – pomocí převodníku z USB 3.0 na DVI-I se dá připojit až čtveřice monitorů s maximálním rozlišením 2048 × 1152, což pro většinu dnešních displejů stačí.

Za kvalitu si člověk musí připlatit – cena této karty se rozhodně přehoupne přes 2000 Kč. Na promyšlení investice máte ještě dost času, zboží je zatím nedostupné.

Zdroj: HardwareCanucks, TechPowerUp

Čtyřportový USB 3.0 řadič od HighPointu: až 20 Gb/s

Ohodnoťte tento článek!