Cyanogen ve velkém propouští. Nezaujal, musí proto změnit strategii

0

Cyanogenu jste patrně slyšeli. Pokud tomu tak je, patrně vás nepotěší následující sdělení. Firma vyvíjející operační systém postavený na Androidu se svým forkem neuspěla, a tak ve velkém propouští. Jako první o tom slyšel redaktor Android Police, zprávu posléze potvrdil zpravodajský web Recode.

S firmou měl oplétačky Microsoft, jenž se s ní dohodl, že se v komerční verzi systému objeví jeho aplikace. To je patrně nejvýraznější zpráva z posledních let. Samotný Cyanogen OS se nicméně objevil jen na několika telefonech. Tím se dostáváme k jádru dnešního problému. Výrobci o upravený Android nemají zájem, dávají přednost původnímu Androidu.


Jeden z nejznámějších přístrojů s Cyanogen OS byl OnePlus One

Z nejznámějších přístrojů s uvedenou komerční variantou systému byl OnePlus One. Partnerství s čínským výrobcem neskončilo dobře, žádný významný zářez se dále nepodařil. Proto firma škrtá. Nejvíce by se propouštění mělo dotknout lidí starajících se o otevřenou nekomerční variantu CyanogenMod. Z této části podniku by dokonce mohli odejít všichni.

Tím by sice CyanogenMod nutně neskončil, ale měl by k tomu nakročeno. O systém by se patrně musela starat komunita. Dva dny staré a zatím poslední známé číslo je 20 %. Tolik zaměstnanců a zaměstnankyň bylo zatím propuštěno. Jedná se o 30 lidí ze 136. Kdybyste chtěli nasát drby, říká se, že se firma zaměří na aplikace. Na novou strategii dohlíží Lior Tal, nový provozní ředitel, jenž do Cyanogenu nedávno přešel z Facebooku. Změna je každopádně nevyhnutelná.

Zdroj: Android Police | Recode via Neowin

Cyanogen ve velkém propouští. Nezaujal, musí proto změnit strategii

Ohodnoťte tento článek!