Cyrcle Phone je kulatý smartphone. Jak vypadá nejbizarnější telefon z CESu?

0
Cyrcle Phone zdroj BBC obr9
Cyrcle Phone zdroj BBC obr9

Tohle je zřejmě nejbizarnější smartphone za hodně dlouhou dobu. Jeden startup na něm pracuje již od roku 2015 (o rok později byl na Kickstarteru) a letos jej ukázal na CESu v použitelné formě jako prototyp. Jmenuje se Cyrcle Phone a jak název napovídá, jde zkrátka o kulatý smartphone.

Jeho tvůrci tvrdí, že kruh je ideální tvar, který se lépe drží a lépe se vměstná do kapsy. Zatím má ještě neohrabané tělo s tlustými rámečky vyrobené na 3D tiskárně. Ale to se má změnit. Kdybyste nepoznali, kde je na tomto teleofnu vršek a kde spodek, lze to rozlišit pomocí výrazné 13 Mpx kamery.

Další revolučním (nebo zpátečnickým?) vylepšením jsou dva sluchátkové jacky. Tvůrci si dělali průzkum, z něhož vyplynulo, že si mladí uživatelé často kupují rozdvojku. Asi aby mohli poslouchat hudbu ve dvou. A tak to vyřešili tím, že jejich smartphone má sluchátkové konektory dva. Jeden z každé strany.

video: source BBC

Na Cyrcle Phonu běží prozatím upravený Android, změnit se muselo hlavně rozhraní pro aplikace, aby správně běžely v kulatém okně. Tvůrci mohli využít i zkušeností z Android Wear pro hodinky.

Celé to trochu připomíná cibule – kapesní hodinky, které se nosily zavěšené pod sakem. Že by se móda zase vrátila? Pokud si z nás teda tvůrci nedělají celou dobu legraci.


Cyrcle Phone je kulatý smartphone. Jak vypadá nejbizarnější telefon z CESu?
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlas/ů