CZC.cz prodává zajíce v pytli. Co jsou tajemné Geek boxy?

20
hare rabbit zajíc králík
Ilustrační foto (zdroj: 12019 / Pixabay)

Obchod, který od loňska vytrubuje do světa, že je hrdou dvojkou (za Alzou), si na včerejší večer připravil netradiční akci. Ve 20:22 začal prodávat tzv. Geek boxy. Po vzoru černopátečních slev, kdy CZC.cz nabídl v omezeném počtu několik elektrických koloběžek nebo smartphonů za pár stokorun, šlo o limitovanou akci, v níž lze ušetřit i několik tisíc.

Zájemci ale nekupují konkrétní produkt, nýbrž překvapení. V 25 krabicích za 1499 Kč byly produkty značky Lamax v ceně od 2034 do 4990 Kč. Šlo o různé typy kamer, reproduktory či sluchátka. Uživatelé nevěděli dopředu, co koupí. Znali jen pravděpodobnost, s jakou se dané produkt v krabici objeví. Zákazník v každém případě ušetřil, avšak neměl jistotu, jestli získá zboží, o které měl opravdu zájem. (Dle zákona jej ale může do 14 dní vrátit.)

TIP: CZC.cz slaví 20. narozeniny. Začínalo ve sklepě prodávat CD mechaniky

CZC.cz testuje, zdali bude o takové akce zájem. V tuto chvíli ještě neví, jestli nabídku Geek boxů (a se kterými produkty) ještě někdy zopakuje. Včera se však po 25 kusech jen zaprášilo, krabice se rozprodaly za pár sekund.

CZC prodává Geek boxy
CZC prodává Geek boxy
CZC.cz prodává zajíce v pytli. Co jsou tajemné Geek boxy?
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.44%) 18 hlasů

20 KOMENTÁŘE

 1. Nechápu. Jak můžu dobrovolně kupovat něco, co nechci nebo nepotřebuju?
  Nebo má být „smysl“ v tom, že koupím něco, co nepotřebuji a netuším co dostanu, ale je to levnější než běžná cena, a proto to koupím?

  Pokud chci sluchátka, proč bych je měl kupovat s nějakou pravědpodobností v lootboxu a třeba místo nich dostat třeba kameru?

 2. „Dle zákona jej ale může do 14 dní vrátit.“ to je, řekl bych, ten největší problém. Klidně je koupím všechny (cca 40kkč) vyberu si co chci a zbytek vrátím. Jalová akce, navíc se v Evropě (možná i jinde) řeší, že loot/mystery boxy jsou vlastně gambling, a jako takové spadnou do nějaké regulace atp. Umím si představit jak lidé nadávají, že na ně geek box nevyšel a to v czc utrácí desetitisíce a nic z toho nemají.

  • A jaký by to měl být?

   kolega tady zmiňoval nějaké lootboxy, ale pokud je akce omezená

   1: celkovým množstvím
   2: 1ks na osobou

   tak to má k lootboxu daleko, ty si člověk může koupit v jakémkoli množství, tzn slabší jedinec, který neodolá do toho spadne, to se v případě toho GeekBoxu nestane Dokonce je předem znám možný obsah, což opět u těch loot boxů často známo není.

 3. Taková je hold většina lidí a nejen v naší České koltině. Příklad: dostal jsem od zaměstnavatele 30 poukazů flexi pass v hodnotě 100,-Kč na slevy do lékarny, fitness atd. Pro mě k ničemu. Prodal sem je na jistém webu za 2500,-Kč doslova obratem. Já vydělal 2500,- a dotyčný ušetřil 500.-Kč. Mimochodem značku Lamax neznám a sluchátka konkrétně bych si od nich nekoupil.

  • Sluchatka LAMAX jsou vyborny. Samozrejme neni to pro audiofily, ale pomer kvality a ceny je naprosto spickovy. Nekde na webu jsem cetl recenzi a psali neco ve smyslu, ze ty LAMAX jsou pro lidi, kteri si chteji sahnout temer na highend, ale dat za nej pulku ceny.

  • To si nečistíte zuby a nemejete nějakou kosmetikou? nenosíte doma „pantofle“, nejezdíte na dovolenou? Nechodíte do kina? Nechodíte na koncerty? nečtete knihy? neužíváte si zážitkové akce?

   Flexi pass není jen do lékáry a na fitness… ten záběr je hodně široký. Že by člověk na ty flexi passy nenašel uplatnění se mi moc nezdá pokud to není asociál bez hygienických návyků, chodí bos…

 4. Já jsem si na začátku prosince v CZC zakoupil běžné zboží, nikoliv překvapení. Zaplatil a čekám dodnes. Byl to vánoční dárek, takže už nepospíchám, ale snažím se této „dvojce“ znepříjemnit fungování za jejich praxi nabízení prodeje široké škály zboží, které nejsou schopni ani po dvou měsících dodat. Užasný obchod….

 5. Nenapadlo někoho, že šlo jen o PR akci Lamaxu, TrueCam a podobných čínských rebrandovačů na českém trhu?
  Navíc některé tyto šmejdy byly před Vánoci za nižší ceny než v těchto „loot“ boxích.

  BTW: Poměr cena/výkon Lamax sluchátek je fakt příšerný. To si fakt koupí fakt jen ten, kdo nedokkáže věnovat 5 minut času, najít skutečného výrobce a koupit za 1/3 ceny.