CZC prodává „konfigurovatelný PlayStation 4“. V čem je jiný?

0

Druhý největší počítačový e-shop tento týden představil netradiční novinku, konfigurovatelný PlayStation 4. CZC přitom nijak nespolupracuje se Sony, ani se detailně nevrtá ve vnitřnostech, ale využívá jedné možnosti, kterou mu konzole dává – možnost vyměnit disk. Obchod tak původní plotnový vymění za rychlejší SSD a originální HDD umístí do boxu s USB 3.0, takže jej lze připojit externě. Přitom samozřejmě ještě na SSD nainstaluje operační systém.

Operace to není nijak náročná a samotné Sony má detailní návod na výměnu disku na svém webu. CZC ale cílí na ty nejpohodlnější nebo nejvíce nemotorné uživatele, kteří chtějí konzoli jen rozbalit a hrát.

CZC v základu u PS4 Slim i PS4 Pro instaluje 500GB SSD Samsung 860 EVO, které lze za příplatek 999 Kč vyměnit za 1TB verzi 860 QVO nebo 3966 Kč za 2TB 860 QVO (jen u verze Pro). Ke konzoli lze také rovnou přidat druhý DualShock 4 (+990 Kč), roční předplatné PS Plus (1199 Kč) nebo některou ze čtyř her (God of War, Spider-Man, Days Gone a The Last of Us).

TIP: Hru spustíte za pár sekund. Google představil platformu Stadia

Vyplatí se takový nákup? Kdybyste věnovali trochu času ruční výměně, tak rozhodně ne. PS4 Slim s SSD se prodává za 9897 Kč, PS4 Pro pak za 12 387 Kč. CZC má standardní PS4 Slim za 7690 Kč a PS4 Pro za 9990 Kč. V ceně je přitom druhý gamepad, desková hra Settlers: Zrod impéria a deset 100Kč kupónů na nákup her. Cenový rozdíl činí zhruba 2500 Kč, za což si daný disk (stojí 2000 Kč) a box (300 Kč) koupíte také. Nebo zvolíte vlastní SSD, za dva a půl tisíce už lze koupit 1TB modely jiných značek.

A vyplatí se upgrade na SSD? Ano, i ne. Vzhledem k ceně konzole jde o relativně drahý příplatek, který má relativně malý výkonnostní vliv. SSD nezvýší snímkovou frekvenci hry, ale zkrátí načítací časy. Jak ukazuje test, SSD ušetří pár sekund času, v extrémních případech může loading zrychlit o polovinu. Konzole ale zdaleka nevyužívá všech možností disku.

To se zlepší až v příští generaci. Sony již prozradilo, že PS5 bude mít superrychlé SSD, které zkrátí loading až osminásobně. Totéž mimochodem slibuje také Microsoft u nového Xboxu.

CZC prodává „konfigurovatelný PlayStation 4“. V čem je jiný?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů