Czechurity napadli UniCredit Bank. Administrátor používal heslo „Banka123“

0

Crackeři ze skupiny Czechurity dnes odpoledne napadli server UniCredit Bank. Web banky byl několik minut nedostupný, místo něj mohli návštěvníci spatřit pouze varovnou hlášku: „Vítejte na nových stránkách. S lítostí musíme oznámit, že se nám veškeré vaše peníze někam ztratily.

 

Czechurity tak zřejmě reagovali na DDoS útoky z minulého týdne, neboť sami tento způsob zesměšňují a preferují „opravdové umění“. Útočníci totiž nezahltili web, ale prolomili jeho zabezpečení. Podle tohoto tweetu bylo administrátorské heslo jednoduché spojení „Banka123“. To však nebyla vstupní brána k webu, jen ukázka, co bylo rozhodně špatně.

Samotná banka napadení odbyla jen krátkou zprávou, že se omlouvá za krátkodobou nedostupnost a že teď už jsou stránky plně k dispozici. O útoku raději nemluví, aby nevyvolala paniku.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nvidia jede a docela se tesim na dalsi Tegry, soucasna 3ka by me casto stacila na spoustu pracovnich ukolu, ale bohuzel jsem vazany na windows, tak snad to casem pochopej i sofwarove firmy a v pristich letech nam nadeli i multiplatformni pracovni softy ve vetsi mire nez jak je to ted