Turris Shield se představuje. CZ.NIC rozšiřuje své portfolio o hardwarový firewall

2
Turris Shield
Turris Shield
-
Zdroj: CZ.NIC | koláž: Petr Urban / Cnews

Zájmové sdružení CZ.NIC spotřebitelskou optikou známe zejména jako správce národní domény, poskytovatele špičkových bezplatných resolverů DNS nebo výrobce síťových zařízení. Na jaře např. vydala novou řadu routeru Turris Omnia. Portfolio teď rozšiřuje hardwarový firewall Turris Shield pro ty, kteří by o kompletní router nestáli.

Prodává se za cenu kolem tří tisíc korun a CZ.NIC jej propaguje jako zařízení, kterému porozumí každý. Nemusíte tedy být silně erudovaní v oblasti síťových zařízení, abyste si hardware dokázali nainstalovat. Prý stačí, když zařízení připojíte před svůj Wi-Fi router a máte vystaráno. Protože je ale typické, že se v domácnostech běžně používají routery kombinované s modemy, bude nemálo případů, kde byste museli dokoupit jedno zařízení tak, abyste měli router s modemem, dále firewall a pak přístupový bod (pro distribuci Wi-Fi).

Při prvním spuštění se od vás pouze vyžaduje, abyste nastavili přístupové heslo. Firewall ho rovnou otestuje, aby se nestalo jasně slabým bodem celé místní sítové infrastruktury. Pak by vás už zařízení mělo chránit, přičemž se jedná o druhou oblast, již CZ.NIC vyzdvihuje. Turris Shield podle něj platí za „nejrychlejší adaptivní firewall na trhu“.

Používáte některé ze síťových zařízení od CZ.NICu?

Bezpečnostní aktualizace instaluje automaticky a díky systému Sentinel dokáže téměř okamžitě reagovat na nové hrozby. Podle CZ.NICu dochází každý měsíc v průměru k více než 3 000 útoků na každý router nebo server. Turris Shield přitom denně obdrží v průměru 50 dílčích aktualizací, aby promptně odrážel nové hrozby. Umí být také klientem či serverem VPN. Více informací včetně technických specifikací hledejte na oficiálním webu www.turris.cz.

Zdroj: CZ.NIC

Turris Shield se představuje. CZ.NIC rozšiřuje své portfolio o hardwarový firewall
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 6 hlasů

2 KOMENTÁŘE

    • Sice to ve specifikacích k Turris Shield neuvádí, ale tipnul bych si že to bude pohánět Turris OS. Ten ve verzi 5.0 má vycházet z OpenWRT 19.07.3, takže bych u něj podporu IPv6 očekával.

      Zatím velmi spartánské infomace, například k principu fungování „Snadné VPN“, kde není jasné zda je pro tuto službu u klienta nutná veřejná IP či zda zmíněnou služba VPN funguje díky serverům NIC.cz.