D-Link představil bezdrátový router s baterií, USB a minimálními rozměry

0

Společnost D-Link do své nabídky bezdrátových routerů přidala kompaktní zařízení s názvem DIR-506L SharePort Go. Router má minimální rozměry, přesto však nabízí většinu funkcí, co zvládnou robustnější kolegové.

 

Nabízí jediný 10/100 Mb/s port pro připojení kabelu, switch by se do zařízení o těchto rozměrech (102,9 × 22,3 × 79,8 mm) nejspíš ani nevešel. Bezdrátová část pak podporuje standard 802.11n, díky dvěma integrovaným anténám se maximální přenosová rychlost vyhoupla na 300 Mb/s.

Router můžete rázem proměnit v úložiště – stačí, když do USB portu připojíte externí disk. Port však lze využít i pro dobíjení telefonu. DIR-506L není zcela závislý na elektrické zásuvce, v krajním případě totiž můžete využít služeb integrované baterie, která by měla zařízení udržet při životě až čtyři hodiny. Za normálního chodu je pak zařízení nabíjeno pomocí USB kabelu.

125 gramů vážící prcek je tak ideálním společníkem na cesty, doma jej využít sice můžete, ale na to jsou tu jiné kalibry. D-Link DIR-506L sice ještě není v českých obchodech, v zahraničí jej ale můžete sehnat za cenu okolo dvou tisíc korun.

Zdroj: SmallNetBuilder, D-Link

D-Link představil bezdrátový router s baterií, USB a minimálními rozměry

Ohodnoťte tento článek!