D-Link uvádí síťové kamery DCS-3010 a DCS-6210

0

Kamery DCS-3010 a DCS-6210 patří do produktové řady zaměřené na problematiku kamerového dohledu a umožňují efektivní ochranu domácností i firem

Praha, 15. května 2013 – Společnost D-Link rozšiřuje své kamerové portfolio o dva nové modely, kterými jsou kamery DCS-3010 a DSC-6210. Oba nové přírůstky jsou vybaveny mnoha funkcemi, které umožňují vzdálený internetový dohled nad domácností nebo firemními prostory. Mj. je podporována funkce Privacy Mask, jež oběma kamerám umožňuje skrýt některé oblasti obrazu, například kvůli ochraně dat nebo z bezpečnostních důvodů. Podobně mohou být do obrazu vkládána časová a textová razítka. Zatímco kamera DCS-3010 je primárně určena pro vnitřní prostředí, druhý z uváděných modelů je díky odolnému provedení ideální pro nasazení v exteriérech. Indoorový i outdoorový model navíc podporuje obousměrnou hlasovou komunikaci.

Síťové kamery se již před několika lety staly nedílnou součástí našich produktových řad,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link pro Českou republiku a Slovensko. „Odlišné požadavky našich zákazníků samozřejmě nelze pokrýt jedním jediným produktem, a proto neustále pracujeme na nových modelech. Tak, abychom vyšli vstříc každému našemu existujícímu i potenciálnímu zákazníkovi. Dvojice nových kamer, jedné pro vnitřní a jedné pro vnější prostředí je toho jednoznačným důkazem.

Na první pohled viditelným rozdílem je u obou kamer podporujících technologii napájení pomocí sítě Ethernet (PoE) jejich vzhled. První z uváděných modelů byl navržený jako klasická síťová kamera, s tělem připomínajícím malý kvádr vybavený odnímatelným stojánkem. Kameru DCS-3010 tak lze snadno připevnit na stěnu i na strop a stacionární záběr nastavit dle konkrétní potřeby. Druhý model připomínající svým vzhledem obrácený kopec má kovové provedení, díky kterému se může pochlubit třídou odolnosti proti vandalům K10. Kamera DCS-6210 je dostatečně odolná i vůči vodě, a to dle podmínek třídy krytí IP66. Odolnost proti vibracím předurčuje tuto kameru pro nasazení v náročných prostředích včetně dopravního sektoru.

DCS-3010DCS-3010

  DCS-6210DCS-6210

Kamera DCS-3010 je vybavena 1/4″ jednomegapixelovým snímačem podporujícím nativní rozlišení až 1280 × 800 bodů, a tedy i HD záznam. Kamera DCS-6210 umožňuje díky 1/2″ dvoumegapixelovému snímači s rozlišením až 1920 × 1080 vytvářet i Full HD záznam. Na vyšší kvalitě obrazu i za proměnlivých světelných podmínek se podílí také elektronicky ovládaná clona. Tato kamera podporuje i elektronicky ovládané polohování typu PTZ (electronic pant/tilt/zoom), díky kterému je možné kameru vzdáleně otáčet a naklánět či přiblížit si požadovanou část záběru.

Oba uváděné modely podporují formáty H.264 a MPEG-4 s kompresí obrazu Motion JPEG (video ve formě sekvence JPEG obrázků). Pro přenos zvuku jsou podporovány formáty G.711 a G.726. Velikost obrazu, jeho kvalitu i rychlost přehrávání lze nastavit přesně podle podmínek konkrétního využití kamer. Uživatelé mohou díky podpoře technologie Multicast IP realizovat až tři současné živé přenosy, v případě potřeby pokaždé s odlišně nastavenou kompresí.

Kamery DCS-3010 a DCS-6210 lze provozovat i samostatně bez nutnosti připojení do sítě, videozáznam se pak ukládá na kartu MicroSD/SDHC. S využitím integrovaného klienta Samba je možný také záznam na kompatibilní server NAS. Kamery podporují řízení přístupu s podporou hesel, odděleně pro správu a pro běžné uživatele. Vzdálený přístup ke kamerám je šifrovaný pomocí SSL, k dispozici je tak i protokol HTTPS.

Ovládání kamer včetně administrace je dostupné pomocí webového prohlížeče nebo pomocí dodávané aplikace D-ViewCam určené pro operační systémy Windows, která je schopná ovládat současně až 32 kamer. Mezi další vlastnosti této aplikace patří podpora získávání samostatných snímků a v případě detekce pohybu v definované oblasti vyvolání alarmu včetně zasílání obrazu prostřednictvím e-mailové zprávy či jeho uložení na FTP server. K oběma kamerám lze snadno přistupovat vzdáleně i z mobilních zařízení s operačními systémy iOS a Andorid. Aplikace jsou k dispozici v obchodech výrobců jednotlivých systémů (App Store a Google Play).

Obě kamery jsou již v České republice a na Slovensku dostupné za tyto ceny:

DCS-3010 – 6 275 Kč / 251 € (bez DPH)

DCS-6210 – 9 650 Kč / 386 € (bez DPH)

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

 


O společnosti D-Link

D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Již 26 let D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, která získala několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu. Je průkopníkem mnoha IP technologií dodávaných do plně integrovaných digitálních domácností a přináší cenné zkušenosti do podnikových sítí. Pro více informací navštivte www.dlink.cz a stránku na sociální síti Facebook www.facebook.cz/dlinkcz.

Ohodnoťte tento článek!