Ďábelsky rychlé SSD od OCZ

0

V dubnu/apríli tohoto roku jsme mohli spatřit první verzi zařízení OCZ Z-Drive – pro ty, co už zapomněli, připomenu, že se jedná o přídavnou kartu do slotu PCIe ×4, která funguje vlastně jako další harddisk jenom s tím rozdílem, že na sobě nese MLC NAND flashové čipy (tudíž jde vlastně o SSD).

OCZ Z-Drive

Facelift OCZ Z-Drive rozhodně prospěl

Americká společnost OCZ dnes uvedla novou verzi svého produktu Z-Drive: stará verze se počínaje dneškem pomalu přestane prodávat. Princip fungování je naprosto shodný, stále se jedná o přídavnou kartu, zlepšení se však dočkaly rychlosti čtení a zápisu. Původní verze měla (pro 1TB model) hodnoty read/write 500/470 MB/s, současná má těžko uvěřitelných 878/781 MB/s.

Na trhu budou k sehnání tři verze: 250GB, 500GB a 1TB. Každá varianta bude mít k dispozici 256MB vyrovnávací paměť a integrovaný RAID řadič (díky kterému bylo dosaženo takových rychlostí). Napájení z PCIe ×4 není pro tenhle počin dostatečné, nutnost připojení molexu nepřekvapí. MTBF hodnota je 900 000 hodin, záruka na zařízení poté dva roky.

SSD zatím není dostupné, cena není přesně známa. Na 100% však nebude pod $1500 – současný 250GB Z-Drive, jenž se ještě prodává, stojí na Amazon.com právě okolo $1500.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!