Další benchmarky Ryzenu se dostaly ven. Osmijádro R7 1700X v Sandře a Passmarku

86
AMD FX, osmijádro architektury Piledriver z roku 2012/2013 (Zdroj: Extrahardware.cz)

Ještě pár týdnů nás dělí od pravdy o procesorech Ryzen, s nimiž AMD podnikne nejambicióznější útok na zákopy Intelu za posledních pět či více let. Prakticky všichni asi čekáte na to, jak výkon těchto čipů dopadne. O víkendu se na internetu po delší době objevila další porce benchmarků, údajně pořízených na osmijádrovém Ryzenu. Jde sice o syntetické testy, nicméně i tak by měly o něčem vypovídat.

Úniky jsou dva a aktérem obou je osmijádrový kvalifikační vzorek Ryzenu s kódem ZD3406BAM88F4_38/34_Y. Jak už si asi mnozí pamatujete, čísla na konci značí, že CPU má základní takt 3,4 GHz a turbo frekvenci 3,8 GHz. Již nejde o ES, ale CPU, které by mělo odpovídat finálním prodejním čipům. Někdy se tyto exempláře také už zasílají k recenzím. Tento by měl být stejný, jako model Ryzen 7 1700X, jenž se údajně má prodávat za ceny okolo 12 000 Kč.

Passmark

Výsledky pro tento procesor (pro jednoduchost mu budeme říkat Ryzen 7 1700X) se objevily v databázi testu Passmark. CPU běželo v lacině vyhlížející desce MSI A320M Pro-VD s pamětí DDR4 na 2400 MHz a poměrně pomalým časováním (17-17-17-39, command rate 2T). Výkon pamětí je tedy asi subpotimální, ale na druhou stranu to nemusí znamenat, že by se s rychlejšími moduly skóre muselo nějak dramaticky změnit. Zatím ani nemáme potvrzeno, že by Ryzen podporoval takty RAM nad 2666 MHz.

Ryzen 7 1700X v Passmarku (Zdroj: VideoCardz)
Ryzen 7 1700X v Passmarku (Zdroj: VideoCardz)

Web VideoCardz dal výsledky dohromady s testem svého Core i7-6800K. To má také základní takt 3,4 GHz a sice jen šest jader, ale také zřejmě podobnou cenu, jako Ryzen 7 1700X. Takže tento výběr není úplně od věci. Jednotlivé výsledky můžete vidět i se srovnáním s dalšími Intely v galerii. Ryzen si vede obzvláště špatně v testech fyziky (je horší o 42,4 %), prvočísel (horší o 43,2 %), a také v „jednovláknovém výkonu“ (horší o 7,8 %). V porovnání s šestijádrovým Broadwellem-E vychází slušně v kompresi (lepší o 22,9 %), šifrování (+ 29,5 %) a celočíselné (+ 43,8 %) a FPU matematice (+ 28,5 %).

SiSoft Sandra

Stejné CPU, ale v desce „AMD Myrtle“ (což by měla být referenční platforma, kterou AMD používá při vývoji) se objevilo také v databázi benchmarku SiSoft Sandra. Odtud máme skóre pro test multimediálního výkonu. Celkové číslo dělá 435,12 megapixelů za sekundu, což Ryzen 7 1700X v databázi řadí na 42. místo. Těsně pod ním skončil Xeon E5-2690 v2 (desetijádro Ivy Bridge na taktu 3,0–3,6 GHz) a o kousek výše Core i7-7700K přetaktované na 4,6 GHz. Takto dobrý výsledek pro pouhé čtyřjádro by patrně mohl být vysvětlen podstatně rychlejším zpracováním 256bitových instrukcí AVX a AVX2 jádry Skylake/Kaby Lake.

Ryzen 7 1700X v mltimediálním benchmarku SiSoft Sandra (Zdroj: VideoCardz)
Ryzen 7 1700X v mltimediálním benchmarku SiSoft Sandra (Zdroj: VideoCardz)
Pořadí procesorů v databázi Sandry (Zdroj: VideoCardz)
Pořadí procesorů v databázi Sandry (Zdroj: VideoCardz)

Bylo zapnuté turbo?

Běží debaty o tom, zda měl Ryzen v těchto testech aktivní turbo, nebo zda i jednovláknové úlohy prováděl s taktem 3,4 GHz. Oba benchmarky uvádějí jen základní takt, to však dost možná neznamená, že bylo turbo vypnuto, ale jen že jej na Ryzenu neumí detekovat. Podle poměrně důvěryhodných zdrojů je totiž jeho fungování změněno proti Excavatoru a je zcela v režii řídící jednotky SMU. Deska do turba nemůže nijak mluvit, CPU si ho řídí zcela autonomně. Tato změna sice neznemožňuje monitorovat aktuální takt Ryzenu, benchmarky ale asi zatím nebyly jinému chování přizpůsobeny a tak turbo „nevidí“, ačkoliv je používáno. Osobně bych byl spíš opatrný a předpokládal, že turbo aktivní bylo.

Ať tak či onak, výkon top modelu Ryzen 7 1800X by měl být ještě o něco vyšší. Jeho 200 MHz navíc by mělo na úrovni základní frekvence dávat 6 % k dobru, na úrovni maximálního turba pak 5 %. Velkou neznámou ovšem je to, jak do těchto srovnání promluví přetaktování. Zatím nevíme, zda se bude Ryzen v průměru dát přetočit o podobné procento jako srovnatelné Intely, nebo na tom bude líp, či případně hůř.

Ohodnoťte tento článek!

86 KOMENTÁŘE

   • Výsledky jsou zatím lepší než jsem čekal, po deseti letech používání prvního quadcore QX6700 (1kUS$) dám tentokrát s octacore šanci AMD (1800X). Po praktickém ověření řešení AMD-Vi(IOMMU groups) na nabízených MB.

   • Která bublina? Předraženého Intelu? To skoro zcela jistě:)
    Pokuď bude výkon na jedno jádro max. 10% pod Intelem,bude konečně slušná konkurence pro i5 a i3.
    Teď jenom uvést slušné desky a úspěch je na cestě.

    • počkej počkej počkej, chceš mi tvrdit, že intel slevní procáky když amd uvede na trh procáky o cca 2000,-kč levnější? Vážně si myslíš že intel slevní? 😀 😀 😀 hohohoho pěkně to AMD oroštuje když má tady takovej hype.

     • Ono je jedno jestli Intel zlevní či ne.Vzhledem ke svému dominantnímu postavení asi ne.Pokuď nezlevní alespoň předražené i3 a i5,jeho chyba.:)
      Nicméně zákazník bude mít možnost koupit sice o něco pomalejší ale levnější AMD.Pokuď bude ZEN +- 10% pomalejší ale řekněme 20-30% levnější, bude to prostě atraktivní volba.To by mohl pochopit i ten s větrem od Intelu v bedně.Ono by bylo dobré nezapomínat na kancelářské Pentia a levné i3 proti kterým je někdy ten vítr dnešní APU…Nemluvě o nastupující generaci.

     • „O dva tisíce levnější“? No já nevím, ale podle těch výsledků má 1700X průměrně výkon asi jako o ŠEST tisíc dražší i7-6850k, a to přitom seděl na mizerné desce, s mizernými paměťmi a ještě s omezenou frekvencí.

   • A myslíte tím sebe, nebo do nedávna sebejisté a nabubřelé zástupce Intelu? Intel má dost velké rabaty aby mohl citelně zlevňovat, a také spoustu „nekritických fandů“ kteří jej budou dál preferovat bez ohledu na výhodnost, takže konečně pořádnou konkurenci ustojí v pohodě, nicméně pár procent podílu i zisku jej to stát bude. Nám zákazníkům nástup ZENu od AMD, jak se zdá povedeneho, rozhodně jen a jen pomůže, ať už budeme nakupovat CPU u AMD nebo u Intelu.

   • RYZEN je srovnatelny nebo lepsi prakticky vkazdem testu, krome primitiv a fyziky. Primitiva jsou velmi zavisla na pametovem subsystemu vice nez architekture jader jako takovych. Typ, rychlost ani casovani nevime, takze tezko cinit zavery.
    U bullet fyziky je zase otazka pouzite verze a vzhledem k vysledku tak trsknim to ukazuje na softwarovy problem. Vsechno ostatni jsou vysledky srovnatelne s intelem ovsem za 40% ceny a pri nizsim TDP.
    Nazvat tohle spatnym vysldkem je temer jasne symtom vazneho poskozeni mozku!
    Rozhodne bych to nepodcenoval!

   • Jelikož si v těchto testech vede bídně i i7 7700K tipnul bych si, že je to dáno cache(RAM) latencí (v algoritmech se asi zpracovávají stále nové záznamy) a cache(RAM) není schopná tak rychle CPU zásobovat daty (brzdí výpočet).

   • Jedná sa o novú ešte nevydanú architektúru takže si tipnem: neoptimalizované binárky.

    Teda v tej fyzike by mal byť Intel cca 2x rýchlejší ako ZEN (teoreticky) vďaka AVX2, v prvočíslach, aj keď neviem presne aký algoritmus, to môže byť optimalizáciou na load/store systém Intelu.

    A inde môže mať ZEN výhodu vo vyššom počte pipeline…

    To je teória. Reálne výsledky budú až vieme kedy. 😀

   • Podle informací, které jsou k dispozici je Ryzen uvnitř jádra širší (má více paralelních výpočetních jednotek), ale jednodušší (hůře se bude chovat ve skocích, při extrakci OoO apod.).
    Takže v syntetickém kódu, kde jde snadno extrahovat OoO, se bude chovat parádně. Ve chvíli kdy mu předhodíš reálný kód (a výpočet fyziky se tomu může blížit), kde se hůře vytahuje paralelismus uvnitř vlákna, relativně ztratí. Podobně se choval Bulldozer a můžeš si toho všimnou i v těchto testech (postnutý google doc), že v polovině je schopný konkurovat stejně taktovanému i7-7700k! To je v reálném testu absurdní – normálně se FX na i7 nechytá ani na základních taktech.
    Počkej na testy v aplikacích a z normálních zdrojů, kde jen nepřepočítávají, ale skutečně testují (jen poslední sloupec je test).

     • Větší počet jednotek a více cache při nižší denzitě výrobní technologie a přitom menší plocha na stejný počet jader. Ty tranzistory se prostě někde musí ztratit. Historicky AMD nemělo tak propracované skoky, předzpracování instrukcí (různé spojování, znovupoužívání apod.) a mělo i méně výkonné samotné jednotky (ALU/FPU).
      Ostatně i tyto testy ukazují, že na 8C/16T procesory typicky nemá.
      Ale jak říkám – počkejme si na plnohodnotné testy. Potom uvidíme.

     • „Větší počet jednotek a více cache při nižší denzitě výrobní technologie a přitom menší plocha na stejný počet jader.“

      Ale veď 14nm GloFo má lepšiu densitu, pokiaľ sa jedná o reálne čipy. Čo sa týka L3 tak vedú približne až o 20%, a to mal byť Intel v SRAM a DRAM najlepší.

      Ide o to že Intel síce vedie v papierových údajoch ale reálne sú ich benchmarkové tranzistory asi dosť vzdialené tým čo skutočne vyrábajú.

      GloFo má napríklad ešte 2D kovovú M1 vsrstvu. Intel už dávno používa len 1D. 1D má papierovo lepšiu densitu kvoli jednoduhšiemu osvieťovaniu ale keď potrebujú prepoj napríklad diagonálne tak musia ísť do ďalších vrstiev. Pred pár rokmi to bolo výhodné pretože väčšinu procesora začali zaberať cache (ktoré sú dá sa povedať v jednej rovine takže pre 1D výhodnejšie) ale dnes to už dobehli aj s 2D. S tým že 2D má výhodu v layoute logiky teda tam môže byť náskok ešte viac ako tých 20%.

      Takže aj keď je ZEN o 10% menší, vďaka lepšej densite môže mať podstatne viac tranzistorov ako Intel.

      „Historicky AMD nemělo tak propracované skoky, předzpracování instrukcí (různé spojování, znovupoužívání apod.)“

      Branch prediction je nepredvídateľný, niekde funguje, inde zase nie, a všeobecne najlepší algoritmus neexistuje. (čo majú nové je micro OP cache na redukcie penalizácie pri zlom odhade) A čo sa týka rozpojovania, spojovania a podobne, to tam tiež už dávno majú, len sa to všetko volá asi trocha inak ako v Inteloch.

      „Ale jak říkám – počkejme si na plnohodnotné testy. Potom uvidíme.“

      Ale hej, na výkon si ešte asi počkáme, len narážam na to že už máme dosť informácií na to, abi sme mohli povedať že jadro ZENu nieje nijak výrazne pozadu za jadrom Skylake. Povedal by som skôr že sú dosť rovnocenné a rozdiely sú založené na tom že tie architektúry majú iný charakter. Teda aj výsledky benchmarkov budú závisieť na tom či bola binárka kompilovaná pre Skylake, alebo pre ZEN (čo bude asi väčšinou výhoda pre Sylake).

      A inak, aj o Skylake sa dá povedať že je jednoduhší. Dosť tranzistorov vyhodili na veľkú FPU ktorá ale za takt spracuje stále len 2 inštrukcie. Takže jej využitie závisí čisto len natom či programátor ručne použil 256b FMA inštrukcie (kompilátory to väčšinou nepodporujú). Pokiaľ sa na to ale programátor vybodne a použije len klasické skalárne operácie, prípadne sa kompilátoru podarí vyušiť 128b SSE, tak ZEN bude schopný spracovať 4 inštrukcie za takt zatiaľčo Intel len 2.

     • V čom kecám?

      AMD: 8MB cache – 16 mm2.
      Intel: 8MB cache – 19,1 mm2.

      21,85% viac MB na mm2.

      Branch predictor, …

      A bolo by dobré si ujasniť, čo je vlastne syntetický test.

      V kompresii, šifrovaní a usporiadavaní ZEN dosiahol pomerne slušné výsledky a pritom si nemyslím že by sa jednalo o viac syntetické benchmarky ako tá fyzika (prakticky len násobenie matíc). Možno v tých prvočíslach…

      Stále to vidím takto, v optimalizovanom kóde ktorý využíva 256b FMA (čo je možné vo fyzike a niektorých overovaniach prvočísiel) bude Intel rýchlejší kvôli širším FMA vektorom.

      A v neoptimalizovanom kóde bude zase lepší ZEN, vďaka viac pipeline je schopný za takt vykonať 4 integer + 4 float operácie, zatiaľčo Intely sú obmedzené na 4 integer alebo 2 int + 2 float.

      Inak to usporiadávanie môže napovedať že branch predistor je vpohode (veľa porovnaní tj veľa skokov a ZEN tam určite ešte nemal hinty od kompilátora)

 1. Jsem nejak nepochopil tu poznamku o 6 jadrech pri pouziti Intel CPUs. V clanku na wccftech jsem o tom nikde zminku nenasel a v grafech k tomu neni take nic napsano. Odkud mate ty grafy ktere prezentujete? ty nejsou stejne s tim co je na wwcftech v clanku z 11.2.

 2. Hezké. Takže výkon srovnatelný s Intelem. 25% navíc soudím díky 2C/4T navíc.
  Ale ten 40% propad ve fyzice a prvočíslech? To nevypadá dobře. Buď nějaký bug, nebo v tomhle RyZen zaostává. Může ten fyzikální test nějak odpovídat budoucímu výkonu ve fyzikálních enginech?

  No, já jsem zvědavý na reálné testy a schopnosti přetaktování. Jestli z X58 šestijádra na 4GHz přejdu na nové šestijádro Ryzenu, či X99 platformy (Jde mi o upgrade platformy jako takové. X58 již je hodně zastaralá).

 3. Fascinuje ma ako AMDfanatici vykrikujú, že AMD dohnalo Intel, bla bla bla.

  Ľudia uvedomte si jednu vec. Keď by Intel chcel, po AMD by zostalo len logo a spomienka. Problém je, že Intel nechcel lepšiu resp. novšiu/výkonnejšiu architektúru a uviesť ju na trh lebo nemohol. Problém by nastal potom s protimonopolným úradom, ktorý by do všetkého kafral. Takto AMD držala pri živote stagnácia Intelu.

  Čo sa skôr obávam bude, že prečo by AMD malo nasadiť „ľudovú“ cenu, keď môže tiež podojiť zákazníkov cenami o čosi nižšími než má Intel. Skôr si myslím, že keď vyjde Ryzen aspoň Intel donúti buď k zlacneniu alebo k nástupu vyššieho výkonu. Aj keď si myslím, že pre bežných ľudí je výkonu až až.

  • Jděte už s tím antimonopolním úřadem někam. Je to trapné od lidí, co neví, o co se jedná.
   I kdyby Intel uměl, tak by vydal nějakou super architekturu. Ale tak snadno to nejde. A vidina velkého zisku při malém pokroku je lepší.

   • Určite nikam nepôjdem. Máš v tom zmätok. Evidentne nevieš potom na čo je určený antimonopolný úrad, resp. jeho funkčnosť. Tu nejde o super architektúru tu ide o vzájomnú konkurenciu. Intel nemohol vydávať výkonnejšie procesory resp. tie procesory predávať „lacnejšie“ (a prečo aj áno) lebo si je vedomý pôsobnosti regulátora trhu. Viď Microsoft, Android a podobne, kde dostávajú pokuty. Intel sa nechce dostať tiež do takého stavu, preto sa vývoj naoko viacmenej zastavil, a robia sa len kozmetické zmeny. Prečo Sandy Bridge bol posledným väčším výkonovým skokom medzi procesormi? Lebo sa Intel moc vzdialil od AMD, a nepotreboval mať problémy, preto vychádzali len kozmetické úpravy procesorov. A áno, tento spôsob hral Intelu do zisku, ale nič to nemení na faktoch.

    • Vy proste nemate potuchu o cem mluvite 😉 Antimonopolni urad resi, jestli je vase chovani na trhu je v rozporu s pravidly, ktere jsou pro dany trh stanoveny. Vubec neresi nejake technologicka vylepseni CPU apod. ANi by neresil, kdyby Intel neajdnou vydal 50 CPU , misto 25. ANi by neresil a ani z principu nemohl, kdyby AMD zkrachovalo. Co by udelal, naridil nekomu at jej koupi nebo naridil spotrebitelum, at kupuji jeho vyrobky nebo firmam at kupuji AMD misto Intelu? :)) Se prosim nad tim zamyslete, nez to zase zopakujete.. Na druhou stranu by musel resit, pokud napriklad smlouvy Intelu s OEM partnery vylucuji fungovani trhu, apod., za coz byl uz treba v minulosti pokutovan..nebo-li za Nekale obchodni praktiky.
     Intel samozrejme MOHL vydavat lepsi a vykonejsi CPU, ale proc by to delal? Proc napriklad Intel neinvestuje a nesnazi se uchytit na poli grafickych karet? (kapitalu na to ma dost) Ucel firmy registrovane na burze a jeste tehle velikosti je vydelavat penize akcionarum. Technologicky pokrok je principielne druhorada vec. Tudiz Intel delal presne to, co od nej akcionari chteji..maximalizovat zisky, zvysovat hodnotu akcii, atd.

     • Ale ja som netvrdil, že rieši technoligkcké postupy. Ide o to, že ak by Intel zasadil ceny procesorov, ktoré by ohrozovali už prežívanie AMD, resp. by ukrajoval zvyšky trhu u AMD dumpingovými cenami antimonopolný úrad by zasiahol, pretože by išlo o nekalé praktiky. Celé pôsobenie protimonopolného úradu je v tom aby nedochádzalo k negatívnemu vplyvu na spoterbiteľa, čo v tomto prípade by negatívny vplyv malo a to je dosť podstatné. Kto vyrába x86 procesory okrem Intelu a AMD? Nikto, preto v tomto prípade by začal protimonopolný úrad regulovať Intel, rôznymi opatreniami. A nikde nespochybňujem základný princíp fungovania spoločnosti a to zarábať peniaze.

     • Ano, tak takto se shodneme. Pak by byl postih Intelu i opravneny.

      Je dobre ale mit na mysli, ze principem fungovani gigantu jako je Intel, je uspokojeni akcionaru. Tudiz jeho priority opravdu lezi tam, kde se mu to promitne do zisku, ceny akcii a pod. Kazde „subvencovani“ je pro nej rizikove, jelikoz by to mohlo snizit cenu akcii, a tim neprimo ohrozit konkretni osoby ve vedeni.
      Staci si pripomenou, jak Intel zarizl temer kompletne prodelecnou mobilni divizi, i presto, ze ma jako celek zisky jako hrom.

     • „Proc napriklad Intel neinvestuje a nesnazi se uchytit na poli grafickych karet?“
      Tyhle žgrgly si pište na diit a onanujte nad tím. Intel a jeho podíl HD grafických karet u procáků je vlastně takové nic. Že už na těch grafikách jdou hrát i 5 let staré tituly taky nic neznamená. Že se vám chce blít takový keci jen aby jste mohli do intelu kopnout? Hlavně, že vaše slavné AMD dělá jak CPU tak i GPU, za chvilku budou vyrábět kde co (třeba i vatové tyčinky do ucha) jen aby se udrželi.

     • to tombomino 13.2.2017 at 5:40
      Ano, tak takto se shodneme. Pak by byl postih Intelu i opravneny.

      Je dobre ale mit na mysli, ze principem fungovani gigantu jako je Intel, je uspokojeni akcionaru. Tudiz jeho priority opravdu lezi tam, kde se mu to promitne do zisku, ceny akcii a pod. Kazde „subvencovani“ je pro nej rizikove, jelikoz by to mohlo snizit cenu akcii, a tim neprimo ohrozit konkretni osoby ve vedeni.
      Staci si pripomenou, jak Intel zarizl temer kompletne prodelecnou mobilni divizi, i presto, ze ma jako celek zisky jako hrom.

      Jasne veď to je základné fungovanie korporácie zarábať prachy. Spoločnosť obecne kašle na ľudí alebo to čo chcú, proste spraví si prieskum trhu a podľa toho si nastaví služby/produkty aby mohla zarábať. To len Stach má zvrátenú predstavu, že AMD je ľudomilné a preto má tak nízke ceny produktov.

      Čo sa týka tej divízie ktorá bola v mínuse, tam šlo o získanie trhu kde mal Intel minimálne postavenie, a v rámci toho si mohol dovoliť dotované ceny. Moc mu to ale nepomohlo, koláč si neukrojili, tak to zabalili.

     • „Je dobre ale mit na mysli, ze principem fungovani gigantu jako je Intel, je uspokojeni akcionaru.“ Co je principem fungování AMD?
      „Proc napriklad Intel neinvestuje a nesnazi se uchytit na poli grafickych karet?“ Protože má obecně v grafikách 65% trhu?

     • Pro mne pod pojmem ‚grafika‘ je myslena diskretni grafika, neco s cim se da minimalne hrat a ne jen 2d zobrazovadlo. Samozrejme, ze Intel muze mit klidne i 80% trhu ve Zobrazovadlech, nicmene v diskretnich nema nic. Jeho tenkrat ‚prevratny‘ projekt, kterym to zkousel zkolaboval drive nez vubec jen zacal. A tudiz spravna odpoved je..Intel neinvestuje v tomto poli, jelikoz by naklady na pripadne zisky zpet byli prilis vysoke a nejiste, ne proto, ze by si to nemohl dovolit.
      Principem AMD je samzrejme to stejne z tohoto pohledu. Ale jeho situace je diametralne odlisna. Proto ocekavani akcionaru jsou i jine a celkove ladeni ve firme, atd bude uplne jine nez u obra jmenem Intel.

     • Zkuste si prosim precit ten komentar a zamyslet se nejprve nad nim, co chce zdelit, jJinak je to zbytecne… Tady nejde o zadny „urban legend“..
      Samozrejme, ze kazdy chce vydelavat penize. Postaveni tech firem je uplne jine. Tudiz ocekavani jsou take uplne jina. Dam Vam priklad.. pokud AMD udela ztratu rekneme za ctvrtleti 50mega (jako ted napriklad) vicemene nic se nestalo. Investori jsou v klidu, cekaji na nove produkty. Pokud by se to stejne stalo Intelu, tak bude mit Intel cerveny poplach na burze. Jeho akcie pojedou dolu jak na toboganu. Pritom obe by „dosahli“ stejneho „vysledku“..reakce ale budou naprosto odlisne.
      Uz si rozumime co znemana „Odlisne postaveni a situace spolecnosti“?

     • To je vcelku pribeh pro podporeni vaseho nazoru, protoze mohu tvrdit, ze pokud by mel mit Intel takovy problem, tak informace prosakuji uz dobu pred nejakou uzaverkou a akcie by mely sesup uz pred tim. Samozrejme, jsou akcionari a akcionari, nekteri panikari rychle, nekteri vydrzi, ale x-let v rade? Pak nemusi jit ciste o financni zajmy, ale do jiste miry i strategicke. Nejvetsi akcionar AMD je Mubadala z Emirátů, a jak známo, Arabáši myslí na zadní kolečka, až jim dojde ropa, proto se cpou do technologických aj. firem po celém světě.

  • Ted už jen zbytečně trolite. Psal jsté o „amd urban leged“ a o tom ze amd je ve stejném postavení co se tyče firmy na burze jako intel. Což není pravda. Dal jsem vam okaty příklad právě pro pochopení pointy, ktera vam uchází..ze situace tech společnosti je diametralne odlišna. Vy ne reagujete na to co chce příspěvek sdělit ale jen na okaty příklad.
   Takhle se nikam nedostaneme a takový druh debaty je opravdu kontraproduktivní.
   Hezký vecer

 4. Dobrý den, bohužel vám nemůžeme poskytnout bližší informace o chystaných procesorech, ale jeden dodatek k debatám vedeným na tomto webu mám, na vývoji čipů ZEN pracovali světové špičky např. Jim Keller. A zaručujeme vám že si užijete s novou platformou spoustu zábavy a nevěřte všemu co najdete na vašich pofiderních zdrojích. A dodatek k vašemu komentáři Intel novou architekturu chystá, dle oficiálních informací bude stále na 14nm, ovšem první modifikace ZENU na SKYLAKE/KABYLAKE bude hravě stačit, a PANE DZAMBOR intel nemá sílu na to umlčet jednoho ze svých největších konkurentů, kdyby mohl tak to udělá, už v minulosti jsme intel nehezky podusili a chystáme se na to zas, uvědomte si jedno i přes finanční potíže zaviněné dřívějším vedením jsme největší producent APU do herních konzolí PS4, PS4 PRO, XBOX ONE / ONE S , plus to že jsme špička ve výrobě GPU. A informace pro CNEWS AMD zatím do oběhu nevypustilo žádné plnohodnotné CPU RYZEN jen pár testovacích vzorků které nebyli plnohodnotně aktivované, tudíž informace kterými zásobujete a zároveň odstrašujete zákazníky AMD nejsou reálné, raději místo zveřejňování fake grafů a výsledků benchmarků které zatím nebylo možné ani udělat si počkejte na vydání plnohodnotných CPU to ozkoušejte a pak informujte širokou veřejnost. Dodatek k tomu to článku dobře jsme se dnes zasmáli máte vážně věruhodné informace. Vaše AMD

  • Zlaté „AMD“. Dosť si protirečíte. Intel tú konkurenciu potrebuje, inak by mal na trhu problém. V čom mu bráni dať ceny o 30-40% nižšie aby urval aj posledný kus koláča? Podstate nič. Čo sa týka tých APU od herných kozol…no ďakujem ale je to tragédia. Veď to je obchod kde sa na ňom takmer nič nezarobilo. Išlo len o drobky. A špička vo výrobe GPU? Nenechajte sa vysmiať. Prečo nVidia potom trhá rekordy posledné kvartály? GPU od AMD je na alze až 10 v poradí 9 kariet je od nVidie. U czc.cz je karta od AMD 4. keď sa to zoberie globálne tak z 10 kariet 3 sú od AMD aj to žiaľ od polky dolu. Takže nie nedá sa hovoriť o špičke vo výrobe GPU. Čo nasadilo AMD proti GTX1070/80/Titan X? Zatiaľ nič. GTX1060 sa podstatne lepšie predáva ako RX480. Niečo sa chystá až na leto, no sorry to je neskoro. Takže kde je ta špičkovosť vo výrobe GPU? K tomu zvyšku. Zasa ste na omyle, ja som žiadne fake grafy nezverejňoval takže tam sa treba obrátiť na niekoho iného.

   A čo ja? Ja osobne som za konkurenčný trh. Pretože je tam rýchly vývoj, tlačí sa na ceny a podobne. Kde sú tie časy kedy sa GTX280 dala kúpiť za cca 400€. Áno cena zasa nie je všetko ten vývoj sa musí predsa z niečoho zaplatiť ale to nás zákazníkov trápiť nemusí.

  • 😀 😀 😀

   No to je rana. Jeste, ze to je tak okate. Skoro jsem si na chvilku rikal, jestli tenhle fake account AMD ma byt snaha AMD prikraslit nebo si z AMD naopak delat prdel. Ale ty pravopisny chyby, chyby v konstrukci vet a slova VELKYMA pismenama a bylo hned jasno .. 😀

   Stachu vrat se na DDworld 😀 A mimochodem, vis jak je to smutny, kdyz te lidi okamzite poznaji podle chyb, tragickyho stylu psani a obecne absence logicky struktury vyjadrovani? Opravdu hodne. To nemas ani na to lip predstirat? I kdyz proc se ptam, kdyz vsichni vime, jak spatne dokazes fakeovat testy na tom svym blogysku, tak je jasny, ze na nic pokrocilejsiho to nebude 🙂

   • „jsme špička ve výrobě GPU“ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
    😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to mě dneska pobavilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀
    špička konce na chvostu!

 5. Dobrý den. Vaše komentáře jsou velice úsměvné, pracuji v oddělení technické podpory v AMD a pravopis bych přenechal kolegům z propagace. Jen jsem vám chtěl říci že i přes velikost Intelu oproti nán jim dokážeme zatopit pod kotlem a dodatek grafy v tomto článku nejsou reálné, ZEN si v testech vede lépe např. ve fyzice a ostatních benchmarkách, jediné čím se tento web trefil jsou hodnoty watt a takty + cache a struktura architektury. Je nádherné jak tu obhajujete Intel, který má všechny své čipy stavěné na staré sandy bridge s úpravama. A pro nová GTX připravujete konkurenci. Intel není zas o tolik dal co AMD a jak si zde jistá individua myslí. Vaše AMD

  • Ač mám rád AMD, tak tohle jsou hrozné plky. Kdo tu vydával plno let GCN architekturu s grafikami stavěné na 7000 sérii od roku 2011? Tak tu nepište něco o architektuře Sandy Bridge, která je pořád výkonnější než nyní, 5 let prodávané Bulldozery…

   Už ty vaše přípravy trvají extrémně dlouho a kde nic tu nic! Sliby jak od politiků!

  • Sranda je, že ten starý Sandy Bridge má podstatne viac výkonu ako tie dnešné vaše CPU. A čo keď ide o starú architektúru? Uviedlo AMD od vydania Bulldozeru novú architektúru? Tiež nie, len upravovalo už tak hnilý Bulldozer až do súčasnej podoby. Tak tu nezvalujte nič na Intel a pozametajte si u seba.

   A tie sľuby…pripravujeme, chystáme, plánujeme, je pekné ale zákazníka nezaujíma čo bude o pol roka o rok, keď to potrebuje teraz alebo v blízkej dobe. A tá vaša predposledná veta…pripravujete konkurenciu pre GTX. no OSTUDA na tri zimy. GTX tu sú už skoro ROK, a vy ste neboli schopní k nim nič vydať. To že po ROKU bude nejaká grafika ako alternatíva ku GTX je MEGA ostuda. Čo spravíte keď vydáte tú Vašu kartu proti GTX a nVidia vyjde v zápätí s refreshom Pascalu a zase vám ujde? Zasa budete trepať rok, vydáme kartu, len počkajte, bude niekedy len nevieme ešte kedy, no hádam niekedy bude a podobné drísty? Zákazníkov zaujíma aktuálna situácia, nie doba čo bude o rok. A ZEN nemal byť už dávno vydaný? Teda podľa prvotných tvrdení, že bude vydaný koncom leta? A v lete počkajte na september, potom október, potom hádam koniec roka a zrazu je z toho koniec februára? Aj to neisté? Ste na smiech!!

 6. Toto není žádný troll. Říká vám něco, když pošlete závadný CPU či GPU na reklamaci, tak se posílá výrobci a ten zhodnotí co dál, nakoukne se do cache jestli nebyla závada způsobená přetaktováním či jinou mechanickou činností atd. A bohužel ano slibujeme vice než stiháme plnit ale datum uvedení ZENU na trh ani o den nepřekročí poslední den tohoto měsíce a tento rok jako celek bude po stránce HW v podání AMD velice pestrý. Vaše AMD

  • Už jen kvůli vám doufám, že termín dodržíte a výkon bude více než dobrý proti konkurenci, nemyslím tím jen do profi, ale i pro hráče a nebude to průser alá Bulldozer, který je dnes horší než i3 od Intelu a ceny budou odpovídat „výkonové“ realitě.

 7. Dobrý den, Opět se musím angažovat do této debaty, ano zveřejněním ip adres by jste porušil práva o soukromí na internetu, což by nebylo moudré, a kupilo by se mi před domem spoustu lidí, jsem mechanik a jednám jménem organizace AMD (administrativa moudrých debilů) pak užití názvu zen -> jsou to kamínky vyskládané na sobě barvy černé, a ryzen je zen obtažený čárkou kterou by měl malovat Vietnamský či Japonský „šaman“ a mám sklony k ochraně slabší, a baví si mě číst komentáře ostatních co velice moudře komentují :DDD