Další dvě aktualizace pro Windows 10 Creators Update. Testování připomíná Inception

Podle toho, v jakém kruhu jste, takovou aktualizaci dostanete.

1
Windows 10
Windows 10
-
Zdroj: Microsoft

Netrvalo to dlouho a pro zatím oficiálně stále nevydaný Creators Update vyšla další aktualizace. Vlastně dvě. Sledovat všechny novinky je v tuto chvíli vyčerpávající, protože situace nabyla komplexních rozměrů. Microsoft vydal nové sestavení, za pár dní jej kromě Fast ringu začal přijímat Slow ring, pak dokonce aktualizační kanál Release Preview. Do toho přichází aktualizace a oficiální oznámení vydání, které je rozdělené do etap.

Ale k věci. Od zítřka, tedy od 5. dubna, budou moct Creators Update oficiálně získat ti nejdrsnější, a to skrze Pomocníka s aktualizací. Dlužno ovšem dodat, že pokud jste nový systém chtěli získat, mohli jste tak učinit už dřív. Distribuce skrze Windows Update bude zahájena až 11. dubna.

Slow ring a Release Preview

Nové aktualizace může dnes instalovat ten, kdo Creators Update používá na počítači či tabletu a je zapojený do programu Windows Insider. Což už tak být nemusí – jak jsem naznačil, Creators Update můžete používat, aniž byste byli do programu reálně zapojeni.

Pro kanály Slow ring a Release review vyšla aktualizace KB4016251, jež číslo sestavení systému zvedá na 15063.13. Novinku tvoří dvě opravy. První řeší potíže se stabilitou připojení tiskáren, a to z klientů se staršími verzemi Windows. Někdy také mohl být procesor vytížený, přičemž problém způsobovalo vadné rozhraní Realtek APO.

Další malá aktualizace pro Creators Update
Další malá aktualizace pro Creators Update

Fast ring

Jiná aktualizace vyšla pro Fast ring. Jedná se o aktualizaci s označením KB4016252, jež číslo sestavení povyšuje na 15063.14. Obsahuje všechny předešlé opravy, tedy i ty zmíněné výše. Navíc řeší chybu, která po probuzení zařízení způsobovala pozastavení procesů, které by měly vždy běžet.

Mimochodem, Dona Sarkar na Twitteru naznačuje, že Microsoft testuje nový systém tak, že k počítačům připojuje všechna možná zařízení včetně Kindlů. Tentokrát se chce zřejmě ujistit, že nebude docházet k pádům počítačů po připojení periférií, jako se to chvíli dělo nedlouho po vydání Anniversary Updatu.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Aky inception. Je uplne normalne ze niektore opravy mozu byt viac nachylnejsie na problemy a preto su najskor dostupne len pre najmenej stabilny kanal t.j. Fast ring. Urcite sa do dostane o chvilu aj na Slow a Release preview ring.
    Nevidim na celej situacii s Creators update nic neprehladne ci nebodaj vycerpavajuce. Vsetko bezi tak ako ma a ako sme zvyknuty z minuleho roka pri Anniversary update – Fast ring, Slow ring, Release preview ring, ISO, Zero Day patches, a postupna dostupnost cez Windows Update pre vsetkych. Nic zlozite co tu uz nebolo 3x predtym.