Další dvoučipová karta od ATI

0

Už delší dobu se hovořilo o tom, že ATI chystá kromě Radeonu HD 4870 X2 ještě druhou, pomalejší dvoučipovou kartu, osazenou pamětmi typu GDDR3. Ty vyžadují jiný návrh plošného spoje, než GDDR5, proto bude Radeon HD 4850 X2 vydán později – ale snad už velmi brzy.

Takto ATI vidí výkon svých karet. Radeon HD 4850 X2 se má zařadit nad GeForce GTX 280.

Takty jader a pamětí budou stejné, jako u obyčejného Radeonu HD 4850, tedy 625/2000 MHz. Asi nejzajímavější údaj na tomto snímku je plánovaná cena 399 dolarů. Přepočteno na české koruny je to něco kolem sedmi tisíc, takže přibližně dvojnásobek oproti jednočipové verzi. Připomeňme, že GeForce GTX 280 je k mání za ceny kolem devíti tisíc korun.

A nakonec několik pečlivě vybraných benchmarků se sloupečky začínajícími od 0,8. Alespoň, že AMD zvolilo vysoká rozlišení s vyhlazováním hran a filtrací textur, tedy nastavení, pro které se drahé karty pořizují.

Závěrem se sluší říct snad jen to, že Radeon HD 4850 X2 nebude skutečnou novinkou na trhu. Stejný výkon za stejnou cenu můžete mít už několik měsíců v podobě dvou Radeonů HD 4850 zapojených v CrossFire. Duální karta má tak smysl pouze pro ty, kteří chtějí zrovna vylepšit jen grafickou kartu, ale nemají základní desku s podporou CrossFire.

Zdroj: DonanimHaber

Ohodnoťte tento článek!