Další hudební revoluce – český MusicJet – už dnes?

0

Hudební tryskáč také se Seznamem

Na blogu Seznamu se totiž provalilo, že k přihlášení do MusicJet budeme moci už dnes použít i údaje z poštovního klientu Seznamu. Je tedy jasné, že se do projektu namočila i česká internetová jednička.

Oživeno: Seznam následně na blogu opravil datum na pondělí. Tehdy MusicJet oficiálně odstartuje.

Doposud víme, že za projektem stojí Bald Brother a podíl také drží OSA, Universal Music a Supraphon. Také se mluvilo o tom, že se zapojí zbylí vydavatelé velmí čtyřky, tedy Warner Music, Sony Music Entertainment a EMI. Na Slovensku (ohudbe.sk/musicjet) už totiž služba funguje, v katalogu jsou přítomny i skladby studia Opus.

Pokud budou stejné podmínky i u nás, MusicJet bude rozdělen na dvě verze – Lite a Premium. Lite je zdarma, Premium stojí 3,90 eura měsíčně (u nás možná 100 Kč).

Funkce Lite:

 • okamžité streamování stovky tisíc skladeb (Slováci uváději 1,5 milionu)
 • vyhledávání podle interpreta, skladby nebo alba
 • doporučování skladeb podle podobného žánru
 • diskografie umělců, přehledy alb, singlů a best of
 • doporučování hudby a sdílení playlistů přes sociální sítě
 • přehrávání hudby na PC

Premium má navíc:

 • přehrávání na mobilech se Symbianem, Androidem a brzy i iOS (půlka října)
 • synchronizace playlistů mezi mobilem a PC
 • slovenský Orange dává 1GB datový balík zdarma pro poslouchání na mobilu!
 • stahování skladeb na mobil pro offline přehrávání
 • stahování přes Wi-Fi (?, zřejmě je stahování běžně vázáno na mobilní síť operátora)
 • bez reklamy (reklamou je přerušováno poslouchání, ale také 5× do měsíce chodí na mobil reklamní sdělení)
 • neomezené poslouchání (v Lite dochází po 3 měsících k postupnému omezování často poslouchaných skladeb)

Český MusicJet

Český MusicJet zatím zeje prázdnotou. Na stránkách visí jen hláška „Už brzy“. Podle našich informací chystá MusicJet v pondělí tiskovku, kde má službu odhalit.

MusicJet

Jenže co pak znamená ono ohlášení Seznamu. V něm se píše, že v desktopovém přehrávači můžete použít stejné přihlašovací údaje a stahovat hudbu už dnes. Tedy přesněji řečeno se píše o novou desku kapely Support Lesbiens.

Zkusil jsem tedy web musicjet.cz prošmejdit tradičními triky. A na co jsem nenarazil? Mobilní verze m.musicjet.cz už nabízí ke stažení aplikace pro Symbian^3, Symbian S60 5 a Android. Aplikace je ale prozatím shodná s tou slovenskou, je převlečena do hávu operátora Orange.

Na adrese seznam.musicjet.cz jsem pak objevil ke stažení desktopový klient/přehrávač. Vyžaduje .NET a je k dispozici pouze pro Windows. Přihlášení pomocí Seznamu zatím nefunguje. Stejně tak nejde ani přihlášení na zabezpečené stránce https://ww.musicjet.cz.

MusicJet

Příležitost pro všechny

Dnes jsme už o velké šanci pro uživatele i celý hudební průmysl u nás psali v souvislosti s iTunes Store. Zatímco služba Applu nic neriskuje, české projekty mají startovní pozici mnohem těžší. Ale MusicJet by to mohl změnit. Jednak za ním stojí přímo hudební studia a jednak konečně někdo promyslel alespoň nějakou provázanost desktopu a mobilů.

MusicJet není konkurence iTunes, služby by se mohl vzájemně doplňovat. V iTunes si koupíte skladbu či album, obsah je pak váš, můžete jej přehrávat kdekoliv. MusicJet spoléhá hlavně na streamování a stahování pro offline přehrávání, ale jen když platíte předplatné. iTunes je obchod, MusicJet dlouhodobá půjčovna. V iTunes jsou zdarma půlminutové ukázky skladeb, v MusicJet může být vše zdarma, ale omezeně.

Teď už víme, že za projektem stojí hudební giganti i Seznam. Pokud se po vzoru Slovenska přidají i operátoři s podobnými podmínkami, musí MusicJet uspět. Když ne on, tak už nic. Vždyť nabízí neomezený přístup k celému katalogu za 100 Kč měsíčně, v němž je započten i gigabajtový traffic, abyste si neukrajovali FUP u datového tarifu. To je nabídka, která se nedá odmítnout.

Otázkou je, jak bude MusicJet kompatibilní s hubebním vkusem masového posluchače a hlavně jestli nabídne i zahraniční interprety. Nic proti Ivetce, ale o úspěchu u mladých rozhodnou všechy ty Lady Gagy a podobné divy.

Ohlášení Seznamu

Pro aktivaci vlastního účtu na MusicJet nepotřebujete další hesla!

Seznam.cz se rozhodl zapojit se do projektu MusicJet, aby svým uživatelům nabídl snadný přístup k poslechu jejich oblíbené hudby, ať už jsou kdekoliv.

Seznam.cz se rozhodl nabídnout svým uživatelům nejsnazší a zcela legální způsob, jak poslouchat hudbu na internetu. Pro stažení a používání desktopového přehrávače mohou přitom použít stejné přihlašovací údaje, jako ke svému e-mailu. Více než sedm milionů uživatelů si tak kvůli legálnímu poslechu a sdílení hudby nepotřebuje pamatovat další heslo a přihlašovací údaje. Svoji oblíbenou hudbu se všemi svými playlisty tak mohou mít vždy při sobě, ať už jsou kdekoliv. Takže i pokud jste u počítače, který není Váš, ale kde je MusicJet naistalován, tím, že se přihlásíte pod svým heslem k e-mailu, máte po ruce svoji oblíbenou hudbu.

Díky spolupráci s MusicJet si tak všichni naši uživatelé už dnes mohou v MusicJetu přehrát novou desku kapely Support Lesbiens. Vychází dnes a už dnes je možné si ji v MusicJetu stáhnout k poslechu. Přesně takové služby chce Seznam.cz svým uživatelům nabízet – rychlé, jednoduché a dostupné. Se Skupinou Support Lesbiens navíc bude 11. 10. 2011 chat na serveru Lide.cz. Máte se na co těšit. Přejeme příjemný poslech.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!