Další luxusní klávesnice studia Art Lebedev nabírá zpoždění

0

Možná jste už zasechli mýty o klávesnici Optimus Maximus. Luxusní model, jehož klávesy jsou tvořeny OLED displeji s přizpůsobenou grafikou pro různé účely, je pro svět hardware takovým synonynem hry Duke Nukem Forever. Na rozdíl od krátce sestřiženého borce s cigaretou v ústech jsme se Optima po třech letech nakonec dočkali.

První 3D rendery vystavilo ruské studio Art Lebedev už v roce 2005. Předobjednávky spustili v květnu 2007, ale z výrobcí linky až do rukou majitelů se klávesnice dostala až za dalších devět měsíců. To je za produkt, který stojí 2400 dolarů (asi 48 000 korun), dost kruté. V bance byste dostali alespoň nějaký úrok :-).

První render Optimus Popularis, zdroj: Slashgear

Historie se zřejmě opakuje. Dalším chystaným modelem měl být Optimus Popularis, jakási lidovější verze Maxima s cenou okolo 1000 dolarů. Klávesy už nejsou z OLED displejů, ale přesto jsou barevné a zvláštní. Možná, že jde o levnější LCD. To v tuto chvíli není podstatné. Popularis byl poprvé ukázán v květnu 2008 s plánovou výrobou na 2010. To se opět mění a dočkáme se až v roce příštím. Tedy možná.

Zdroj: Slashgear

Ohodnoťte tento článek!