Další malé vítězství Samsungu nad Applem, tentokrát v Japonsku

0

Menší spor mezi oběma rivaly se řešil také v japonském Tokiu. Apple nařkl Samsung kvůli zneužití patentu týkajícího se synchronizace hudby a videa na telefonech Galaxy S, Galaxy S2 a tabletu Galaxy Tab. Jablečná firma požadovala odškodnění ve výši 1,3 milionu dolarů. Tamní soudce se ale přiklonil na stranu Samsungu – Apple tak bude muset zaplatit soudní výlohy.

Jedná se však o malé vítězství. To stejné můžeme říci o sporu vedeném v Jižní Koreji. Soud uznal, že patenty porušují obě společnosti. Samsung kvůli toho musí zaplatit pokutu 22 000 amerických dolarů a přestat v Koreji prodávat telefon Galaxy S2. Apple to schytal o trochu více, musí zaplatit 35 000 dolarů a odstavit dodávky iPhonů 3GS/4 a iPadů 1/2.

Samsung a Apple

Hlavní děj je ale upínán na kolbiště v USA. Tam před týdnem rozhodla porota, že Apple žádný patent neporušuje, zato Samsung jich zneužil hned šest u dvou desítek zařízení. Kvůli tomu byla korejské firmě vyměřena pokuta ve výši 1,05 miliardy dolarů. Zástupci Samsungu ale avizovali, že se proti tomuto verdiktu odvolají.

 

Zdroj: Bloomberg

Ohodnoťte tento článek!