Další materiální střípky putují do Chrome OS. Tentokrát pár ikon a oznámení

0

Material design nadále prorůstá Chrome OS a Chromem. Již jsem si upozorňoval na to, že nasazování trvá neskutečně pomalu, čehož si všimli také na webu Chrome Story, kde ale současně upozornili na to, že je od uvedení aplikací pro Android v Chrome OS nasazování rychlejší. A Google v posledních dnech představil další novinky z této fronty.

Tip: Převlékněte Chrome do designu Material ručně, když Google otálí

Ve vývojové verzi Canary je k dispozici předělaná část hlavního panelu. V přehledu aplikací – něco jako nabídka Start ve Windows – je nové tlačítko pro zobrazení všech aplikací. Ikony jsou pak seřazeny pod sebou ve dvou řádcích. Samotnou nabídku pak vyvoláte novým tlačítkem. Jeho podobu lze popsat tak, že Google vzal logo prohlížeče a systému a vsadil na jednoduché monochromatické provedení.

Lehounkých úprav se dočkala také oznámení, jimž Google říká karty. Google navíc přidal oznámení o aktualizacích aplikací z Androidu. Celkově se tedy nejedná o nic revolučního, ale o více drobností. Design Material byl představen před dvěma roky. Když vidím, jakým tempem postupuje Google, nebudu už nikdy kritizovat Microsoft, že mu trvá, než něco odladí. Tempo vývoje Windows je mnohem větší.

Nová podoba oznámení
Nová podoba oznámení | Foto: Chrome Story

Zdroj: Chrome Story

Další materiální střípky putují do Chrome OS. Tentokrát pár ikon a oznámení

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte