Další megaobchod. Yahoo kupuje Tumblr za 1,1 miliardy dolarů [oživeno]

0

Deník Wall Street Journal včera jako první přišel s informací, že představentsvo společnosti Yahoo schválilo akvizici bloggerské sítě Tumblr v hodnotě 1,1 miliardy dolarů. O možném převzetí se spekulovalo už celý minulý týden. Během dneška bude obchod zřejmě oficiálně oznámen.

Podle zdrojů AllThingsD by si Tumblr nechal pod novým majitelem velkou samostatnost. Dosavadní šéf David Karp by firmu řídil i nadále po nejméně čtyři roky a nad sítí by měl kompletní dohled. Yahoo promluví jen do inzerce. Návratnost investice je ale ve hvězdách. Podle odhadů totiž loni Tumblr utržil jen 13 milionů dolarů a skončil ve ztrátě. Společnost doufá, že by se letošní tržby mohly dostat ke 100 milionům.

To hlavně díky dalším investicím, které pomůžou Tumblr nakopnout, ale také díky rostoucí uživatelské základně. Podle nedávné studie totiž Tumblr mladé Američany táhne více než Facebook. Na Tumblr je už 108,5 milionu blogů a téměř 51 miliard příspěvků. Jistě je to také důsledkem nedávno ukončené konkurenční sítě Posterous.

A právě o lidi má Yahoo pod novou šéfkou Marissou Mayerovou největší zájem. Firma se totiž dostala do krize s nástupem sociálních sítí, Yahoo nemělo co nabídnout. Stále má silný e-mail, navštěvovaný portál nebo populární fotogalerii Flickr, ale žádný nový produkt, který by lidi táhl, už roky nepřišel.

Oživeno: Tak už je to oficiální. Tumblr slibuje, že se síť nezmění a rozhodně nebude fialová po vzoru Yahoo. Šéfka Yahoo zase slibuje, že to nepo….ou.

 

Zdroj: AllThingsD

Ohodnoťte tento článek!