Další monstrproces? MPAA chce zavřít úložiště Hotfile

0

Americká filmová asosiace podala k floridskému soudu nový spis proti Hotfilu. Kombinuje všechny předchozí menší žaloby a reaguje i na proces s Megauploadem. Hotfile prý totiž funguje úplně stejně.

MPAA tvrdí, že 90 % stažených souborů jsou ty, které porušily autorská práva. Celkem jde o miliardy stažení děl, která náleží filmovým a televizním tvůrcům. Dokonce téměř každý uživatel Hotfilu je zapojen do porušování práv, píše obžaloba.

Hotfile

Problém je prý v tom, že Hotfile o nelegálním sdílení ví a postavil na tom celý byznys. Navíc i uživatele motivuje k tomu, aby porušovali zákon. Provozovatelé podle MPAA ani netrestají ty, kteří opakovaně porušili autorská práva (resp. jim byly smazány nahlášené soubory). A Hotfile navíc odměňoval uploadery (teď už ne).

Teoreticky může být na Hotfile proveden stejný zátah jako na Megaupload. Situaci určitě budeme dále sledovat. A stejně jako minule i proti Hotfilu by se jednalo o mezinárodní akci. Servery sice znovu sídlí na USA, ale samotná firma má základy v Panamě. Ale Panama má se Spojenými státy velmi těsně vazby. Ale kde sídlí provozovatelé a jejich účty, to zatím nevíme.

Žaloba MPAA pro Hotfilu

Mpaa Hotfile Summary

Zdroj: TorrentFreak

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. to je prece jasny, kdyz jsem soutezil, udelal jsem si na sebe asi 120 uctu, ktery byly vymyslenyh, je to stejny jako s emailem, to je nesmysl todleto srovanvat.
    Podle mne minimalne kazdej 10. ucet bude fiktivni, ale nedivil bych se kdyby trtina nebo i polovina tech uctu byli ucty duplicitni nebo od lidi, co vlezli na facebook jen parkrat nebo jen jednou v zivote.

    100 miliard….. jak nejakej magor muze ocenit spolecnost jako je facebook na 100 miliard. i kdyz proc ne, dejou se horsi veci…. stejne to tem lidem preju, honej se cely zivot za penezma, jsou z nich otroci, chteji mit porad vic a nevi kdy prestat…. je jen otazkou casu, kdy zas objevi nekoho jako ty podvodniky s dluhopisy na 6000 miliard USD