Další odemčené procesory od Intelu

0

V srpnu loňského roku vypustil Intel na trh levný procesor s odemčeným násobičem, Pentium Dual-Core E6500K. Jak se nyní ukazuje, nejednalo se o jednorázovou akci s účelem zbavit se procesorů pro starší platformu LGA 775. Intel hodlá v tradici, kterou zavedlo AMD se svými modely Black Edition, pokračovat i u Core i5 a i7. Přibližně kolem veletrhu Computex, který se koná počátkem června/júna, tak budou oficiálně vydány čtyřjádrové Core i7 875K a dvoujádrové Core i5 655K, oba v balení LGA 1156 pasujícím do socketu H.

Core i7 875K bude založen na 45nm jádře Lynnfield, předpokládaná základní frekvence je 3,06 GHz a počítá se také s podporou HyperThreadingu. TDP tohoto modelu má být 95 W. Core i5 655K ukrývá slepenec jménem Clarkdale a poběží na 3,2 GHz; jeho TDP má být 73 wattů. Tento procesor má ty nejlepší předpoklady stát se rekordmanem v přetaktování: 32nm čip s jádry procesoru totiž už nebude brzdit 45nm čip s integrovaným grafickým jádrem, jehož frekvence při overclockingu běžným způsobem také vzrůstá.

Bohužel zatím nevíme, zdali Intel nabídne odemčené modely celému světu, nebo pouze vybraným oblastem, jako tomu bylo v případě Pentia E6500K.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!