Další pokroky Správce úloh ve Windows 8

0

Úžasné bude především to, jak si Správce úloh poradí s velkým počtem logických procesorů. Čím víc jader, tím lépe. Neplatí to pokaždé, ale minimálně moderní Windows z většího výkonu těžit dovedou. Teď si představte, že počet logických procesů ve vašem počítači dosáhne úctyhodného čísla 160.

Jak se na něj zatváří stávajcí Windows? Správce úloh prostě ukáže 160 samostatných a obtížně čitelných grafů:

Na tomto příkladu je vidět, jak nevyhovující způsob zobrazení používáme. Windows 8 upustí od grafů a bude zobrazovat procentuální vytížení každého procesoru:

S vyšší vytížeností stoupá sytost každého políčka, takže vizuálně není tak obtížné se ve změti logických procesorů vyznat. Ne, že bychom doma běžně měli podobně monstrózní procesory, tohle bude zajímat především firmy, kde podobné šílenosti tak nepravděpodobné nejsou. Podle obrázku se v počítači nachází serverový Intel Xeon, což také o něčem vypovídá.

Nový Správce úloh prý dovede zobrazit tolik procesorů, kolik oficiálně dovoluje operační systém. Hovoříme o 640 logických procesorech!

Správce se naučí škálovat velikost obrazovky, po dosažení minimální hodnoty políčka prostě přidá posuvník:

Procesu budete moci přiřadit libovolnou logickou jednotku:

Podle Microsoftu se stávající Správce úloh stává nepoužitelným při 64 a více logických procesorech.

Zdroj: Building Windows 8

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Myliťe sa mne Piše Program …… prestal pracovať tu si pozrite link stiahol som aj aktualizace KB2603229 skopiroval som ten kod v tom ramčeku dal som ho do tej aktualizacie a sitahol som to a mi piše ze uz to bolo naištalovane ale ja som nič take neištaloval potom somišiel do windows update a nič link tu na ten obrazok http://www.facebook.com/photo.php?fbid=295094117179806&set=o.174221105947471&type=1&ref=nf alebo http://forum.quadcore.cz/download/file.php?id=3527&mode=view

    PS: piše mi to pri hrach a pri ATI