Další problémy kolem bitcoinu. O BTC přišla banka Flexcoin a burza Poloniex

0

Poté, co kvůli ztrátě 850 000 BTC zkrachovala největší burza Mt. Gox, se do potíží dostaly i další instituce pracující s touto kryptoměnou. Krám zavřela například banka Flexcoin, které neznámý útočník ukradl 896 BTC, což při dnešním kurzu Bitstampu dělá asi 589 000 dolarů.

Cracker využil chyby v kódu Flexcoinu, aby odeslal uložené BTC na dvě různé adresy. Banka nemá prostředky k tomu, aby ztráty dorovnala, a oznámila konec. Bude teď spolupracovat s policií, aby se jim podařilo pachatele vypátrat. Během tříleté existence Flexcoinu jde o první úspěšný případ napadení systému, dřívější útoky prý administrátoři odrazili.

 

Krádež bitcoinů vinou díry v systému hlásí také burza Poloniex. Její majitel přiznává, že přišel o 76,7 BTC, tedy 12,3 % všech bitcoinů, které drží. Škoda se podle dnešního kurzu pohybuje okolo 50 000 dolarů. Šéf burzy na sebe bere veškerou zodpovědnost. Část škod pokryje ze svého, část rovnoměrně odečte z peněženek uživatelů a dočasně se zřekl provizí, dokud nevyrovná závazky.

Další problémy kolem bitcoinu. O BTC přišla banka Flexcoin a burza Poloniex
Ohodnoťte tento článek!