Další šeptanda: Windows Phone se prý naučí spouštět aplikace pro Android

0

Magazín The Verge už v únoru přišel se zprávou, že by příští verze Windows Phonu mohla umět spouštět aplikace pro Android. Teď jeho redaktor Tom Warren píše, že Nokia X (smartphone s Androidem) tuto skutečnost nejspíš potvrzuje. K tomu ještě jednou potvrzuje, že na podpoře těchto aplikací v Microsoftu opravdu pracují.

Začalo to přitom tweetem, ve které reagoval na možnou Lumii s Androidem. Stejně jako my tvrdí, že značení X, X2 apod. není udržitelné, ale v přejmenování na Lumie na rozdíl od nás věří. Dále zmiňuje podobnost tamního Androidu a Windows Phonu. Všechno to prý do sebe zapadá. Znamená to snad, že další žádné další x-kové Nokie nepřijdou a Lumie poběží na WP s tím, že spustí i aplikace z androidího Nokia Storu?

Nokia X2, Android počtvrté
Nokia X2 s Androidem vypadá jako Lumia s Windows Phonem

Teoretická šance tady je. Nebylo by to poprvé, kdy by cizí operační systém dokázal spouštět software z Androidu. Umí to Sailfish OS a také BlackBerry 10, které dokonce dostalo i oficiální obchod Amazon Appstore. Ve Windows a OS X podporu přinese BlueStacks.

Jde jen o to dostat do systému virtuální stroj (Dalvik, Art), který by dokázal přelouskat bajtkód androidovských aplikací a přeložit na cizí platformu. V silách Nokie i Microsoftu to určitě je. Otázkou zůstává, jestli by to Windows Phonu spíš neuškodilo. Stojí proti sobě dvě věci. Jednak nedostatek populárních aplikací a pomalé aktualizace. Jednak pozitivní věc – uživatelské rozhraní aplikací pro WP vypadá všude stejně, Android by tuto rovnováhu narušil.

 

Pro uživatele by to bylo plus. O tom, jestli chtějí aplikace z Androidu používat, by rozhodli sami. Z hlediska Microsoftu by to ale bylo vhození ručníku do ringu. Jako by tím řekl, že už nechce přesvědčovat tvůrce, aby mysleli i na Windows Phone. Bude stačit, když androidí aplikaci pošlou kromě Google Play Storu také to Nokia Storu.

Zdroj: WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!