Další sestavení Windows 10 Mobile Insider Preview přidává LED svítilnu

0

Microsoft uvolnil další vydání Windows 10 Mobile Insider Preview pro uživatele Fast ringu. Tentokrát obdržíte sestavení 10149. Dorazilo zhruba týden po předchozím, které bylo problémové – kvůli chybě na něj nebylo možné přejít ze stávající ukázky Windows 10, zájemci museli nejdříve instalovat Windows Phone 8.1. Tentokrát mohou přejít všichni testeři.

Od minule platí stejná výstraha týkající se finální fáze instalace, kdy se zdá, že proces zamrzl na zamykací obrazovce. Nic nevyřeší situaci s tím, že Spartan se proměnil na Edge. Je přidaný jako jiná aplikace, tudíž nedokáže převzít stávající uživatelská data. I o záchraně záložek jsme psali minule. Teď k novinkám.

 

Jednak je Edge přítomný, jednak Microsoft v návaznosti na zpětnou vazbu přesunul adresní řádek na spodní část obrazovky. Dále v prohlížeči najdete předvolbu pro přepnutí z mobilního na zobrazení jako na klasickém počítači. Mezi rychlé akce, které se nachází v centru akcí, přibyla svítilna využívající LED fotoaparátu. Automatické nahrávání fotek do cloudu budeme spravovat přímo v aplikacích, nikoli v nastavení prohlížeče Photos, což se dotýká i OneDrive.

V případě Photos vývojáři slibují lepší stabilitu a rychlejší odezvu. Především ale aplikace podporuje animované GIFy, jež však fungují pouze na telefonech s minimálně 1 GB operační paměti. Průběžně Microsoft vylepšuje také další aplikace. Stačí je tedy aktualizovat, o což by se měl postarat sám Windows Store Beta.

Vedle uvedených změn jako obvykle očekávejte více stability a viditelné pokroky na uživatelském prostředí. Microsoft mj. opravil rozmazané dlaždice na hlavní obrazovce, předělal podobu lišty pro ovládání hlasitosti atp. Ještě než přejdete, měli byste si raději přečíst seznam známých chyb, byť stávající sestavení nebyla o nic méně chybová. Ještě jedna věc – Insider Hub nehledejte, byl dočasně odstraněn.

Zdroj: Blogging Windows

Další sestavení Windows 10 Mobile Insider Preview přidává LED svítilnu

Ohodnoťte tento článek!