Další smartbook za 3000 Kč

0

Hivision uvádí nový smartbook, tedy netbook postavený na procesoru ARM, známém z mobilních telefonů. Cena je astronomicky nízká.

Parametry pochopitelně nejsou nijak hvězdné, ARM Cortex A9 procesor pracuje pouze na 500 MHz, zařízení má sedmipalcový displej (pravděpodobně s WVGA rozlišením – 800 × 480). Žádného přehrávání HD videa se sice nedočkáme, tvrdí se ovšem, že stroj nemá problém se surfováním po internetu, ať už přes integrovanou Wi-Fi či Ethernet.

Notebook je velmi malý, bude mít tedy zřejmě nepříliš pohodlnou a rychlou klávesnici, pravděpodobně se ale dočkáme hmotnosti pod jeden kilogram a vysoké výdrže, odhadem ca. kolem osmi hodin (divil bych se, kdyby byla osazená větší než tříčlánková baterie).

Zde se můžete podívat na rozbalovací video a smartbook tak spatřit „naživo“.

V ceně $149 (3300 Kč vč. DPH) by měl být notebook v prodeji. Není sice velká šance, že se dostane do prodeje v ČR, ovšem právě zde přichází úloha eBay, kde můžete koupit notebook za tuto nízkou cenu a poštovné. Česká DPH se vám počítat nebude.

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. I mě by tato informace zajímala.Chci si koupit nějaký malý stroj, ale ty Intel CULV SUXXX jsou krok zpět někdy do roku 2005(i když se zde nejvíce hraje na spotřebu).I to grafické jádro mě mile překvapilo hrat CoD na integrované(i když detaily pokulhávají) je fantazie.
    Nemáte někdo informace, kdy by měli být notebooky s procesory core i3,atp.. uvedeny na český trh?(doufám že to bude dřív než v létě)

  2. „Novinka je osazená ve všech 32nm procesorech nové, íčkové řady (všechna Core i3, i5 a dvoujádrová i7)…“

    i7 je nejvýkonnější čtyřjádro. Naopak i3 je nejlevnější varianta procesorů architektury Nehalem, který je dvoujádrový, s poloviční L3 cache (4MB) a integrovaným GPU.

    To jen pro dopřenění 🙂 Šlo patrně o překlep