Další tichá Noctua: NF-B9

0

Mezi větráčky Noctua dosud chyběl 92mm (9cm) model a rakouský výrobce to nyní dohání. Noctua ve zprávě k uvedené novince uvádí úsměvný údaj o vývoji dlouhém 18 měsíců, ve skutečnosti bych to viděl tak, že NF-B9 kombinuje přístupy supertichých NF-S a stále tichých, ale účinnějších NF-P a Noctua jen vyplnila mezeru ve své nabídce.

NF-B9 umožňuje maximálně kolem 1 600 ot./min, což v praxi znamená 64,3 m3 vzduchu za hodinu a statický tlak 1,61 mm H2O. Srovnejte si to s dalšími větráky Noctua na stránkách výrobce ve specifikacích. Počtem lopatek se chladič podobá NF-S, vroubením na nich pak novějším NF-P. Použita jsou patentovaná ložiska SSO.

Tip: Podrobný test Noctua NF-P12 a NF-S12 na ExtraHardware (na pasivech Thermalright IFX-14, Cooler Master GeminII a Coolink Silentator)

Tradičně je přiložen LNA (Low Noise Adapter), který sníží otáčky na 1 300 za minutu a ULNA (Ultra LNA), jenž se postará o regulaci na 1 000 rpm. Noctua i při 1 600 ot./min uvádí neuvěřitelných 17,6 dBA (což při solidním průtoku vzduchu veme za své při první drobné překážce v proudění), s ULNA dokonce jen 7,9 dBA.

V balení kromě adaptérů najdete tradičně šroubky i gumové antivibrační úchyty a adaptér pro napájení z Molexu na 3-pin. Noctua dává záruku 6 let a slibuje životnost 150 000 hodin.

Zdroj: Noctua

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nedá mi nereagovať na výkon nvidia… keď som si pozrel to spracovanie dosky, jej návrh, umiestnenie súčiastok, napájacích konektorov a pod., mám dojem, že ide o tak nekvalitného výrobcu, že proste vo výkone sa zázraky čakať nedajú. Stavím sa, v nejaký Gigabyte alebo Asus by s toho chipsetu vyžmýkal oveľa vyšší výkon.

  2. Musim napisat, ze clovek co robi taketo grafy je totalny idiot. Farebne odlisenie je uplne minimalne, nehovoriac o identifikacnych stvorcekoch. Clovek s nizkym farbocitom (napr. ja) nevie, ktory stlpec patri ktorej karte.

    Tymyo by som rad apeloval na recenzentov a editorov grafov na EHW – prosim neurobte rovnaku chybu.
    THX.