Další ukázky z vývoje Firefoxu pro Metro. Adresní řádek bude zřejmě nahoře

0

U uplynulých dnech se na internetu objevil dokument, který přibližuje koncept Firefoxu pro Metro. S vývojem nové generace prohlížeče se Mozilla pochlubila již před nějakou dobou, dokonce byl k vidění funkční prototyp. Ostrou verzi si nicméně veřejnost bude moci osahat až za několik měsíců.

Tip: První obrázky Firefoxu pro Metro. Prohlížeč vypadá podobně jako na Androidu

Ve zhruba týden starém dokumentu můžete spatřit druhou verzi designu pro Metro. Nic není vytesáno do kamene, přibližuje ale experimentování vývojářů. Ti si lámou hlavu s tím, jak jednotlivé prvky ovládání rozmístit. Ono se v Metru nepočítá s tím, že by jich bylo nějak mnoho, jejich počet bude snížen na nezbytné minimum. Aplikaci bude dominovat adresní řádek a lišta s otevřenými weby.

 

Vývojáři zkouší, jak by aplikace fungovala s adresním řádkem ve spodní části okna, v jiném konceptu ho zase přemístili do horní části. Poslední návrh počítá s umístěním obou hlavních prvků nahoru. Zájemci si v dokumentu mohou prohlédnout náčrt ovládání na dotykovém displeji. Tvůrci si zároveň pokládají otázku, jak to celé skloubit s klávesnicí a myší. Ještě jednou upozorňuji, že se jedná o pouhé koncepty. Ty jsou v tuto chvíli aktuální, ale v následujících dnech a týdnech se mohou změnit. Pokud máte zájem, dokument ve formátu PDF naleznete zde.

Koncept Firefoxu pro Metro

Zdroj: @MozillaCZ

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář