Další uniklý test Atomu Silvermont: jak si vede proti AMD A4-5000 a dalším?

0

Procesory architektury Silvermont zatím nebyly oficiálně vydány, už před dvěma týdny se ale v databázi benchmarku Antutu objevil výsledek prototypového telefonu s novým čtyřjádrovým Atomem a mohli jsme si tedy udělat obrázek, jak si novinka vede proti zavedeným soupeřům z rodiny ARM (následně se však ukázalo, že výsledky procesorů Intel byly poněkud nadsazené).

Nyní máme k dispozici ještě jiné srovnání, a sice v testu GeekBench 2. To je velice hodnotné, neboť GeekBench je vskutku multiplatformní a nový Atom dokáže srovnat jak s mobilními telefony, tak jinými procesory instrukční sady x86. Jelikož Intel avizoval, že architektura Silvermont se pod značkami Celeron a Pentium podívá i do desktopu, jistě vás bude zajímat, jak je na tom Atom Z3770 proti čtyřjádru AMD architektury Jaguar. Figurantem pro srovnání je notebook Acer Aspire E1-522 s APU AMD A4-5000 s taktem 1,5 GHz, Intel tiká na 1,46 GHz.

Srovnání dopadá silně ve prospěch AMD, které má mírnou převahu v testech zaměřených na celočíselné výpočty a až na několik výjimek exceluje ve výpočtech s plovoucí desetinnou čárkou. Celkové skóre je 2093 bodů pro Intel, 2893 pro AMD. Prostřednictvím tohoto čísla můžeme čtyřjádrový Atom alespoň velmi zhruba porovnat vůči dalším zařízením. Skóre okolo 2100 bodů dosahují levnější dvoujádra s taktem okolo 2 GHz – jak ta relativně nová, tak i letitý Athlon 64 X2 3800+. Samsung Galaxy S4 překvapivě dosahuje lepšího výsledku s čipem od Qualcommu, než s Exynosem Octa, který by podle všeho měl být výkonnější. Možná tedy i GeekBench musíme brát s mírnou rezervou.

 

Níže jsem připravil pár odkazů na srovnání Atomu Z3770 s dalšími procesory.

Ohodnoťte tento článek!