Další velká rána pro BlackBerry. Po WhatsAppu odchází také Facebook

0

Nejspíš to příliš nepřekvapí, ale vedle Windows Phone a Windows 10 Mobile, jež bojují o každou aplikaci, se s odlivem potýká také BlackBerry. Situace je v případě Ostružiny mnohem horší, protože její tržní podíl je ještě mizivější. Na to přirozeně reagují výrobci aplikací. Koncem února jsme se dozvěděli, že padne podpora BlackBerry ze strany veleúspěšného WhatsAppu, jenž se pustil do odřezávání starých platforem.

BlackBerry na rozcestí. Firma hledá kupce, nebo partnera
(ilustrační foto)

BlackBerry 10 sice není platforma stará, vzhledem k nízké používanosti však byla rovněž odstřižena. Nyní končí Facebook. Ten je přitom známý tím, že ho najdeme všude. Odchází tedy dvě klíčové aplikace v relativně krátkém sledu za sebou, byť obě od stejného producenta. Pro obě platí, že podpora Blackberry skončí spolu s rokem 2016. Jiní Ostružinu zatím podporují. Twitter např. uvolnil aktualizovaného klienta.

Mnohem větší a tedy důležitější sítě nicméně skončily, takže pravděpodobně pomohly nahnout misky vah směrem, jenž by se Ostružině mohl stát osudným. Možná by jí aplikace nepomohly, aby kdyby setrvaly v ekosystému. Co myslíte? Přežije BlackBerry?

Zdroj: Inside BlackBerry via The Verge

Další velká rána pro BlackBerry. Po WhatsAppu odchází také Facebook
Ohodnoťte tento článek!