Další velký obchod: Facebook utratil 550 mil. za 650 patentů Microsoftu

0

Facebook se už před měsícem vybavil 750 patenty IBM, za které měl zaplatit několik stovek milionů. Microsoft zase před dvěma týdny koupil 925 patentů od AOLu. Původně se mluvilo jen o 800 patentech do vlastnictví a 300 patentech licencovaných, ale nadále vlastněných AOLem. Teď je ale zase všechno jinak.

Síť Marka Zuckerberga, v němž má Microsoft nemalý finanční podíl, za 550 milionů dolarů koupí 650 patentů Microsoftu (jež nedávno patřily AOLu) a zbytek (275 patentů) jí bude Microsoft licencovat. Velké čachry s miliony a patenty jsou na první pohled nepřehledné, ale stačí když budete vědět, že tyto ohromné nákupy mají sloužit jako ochrana před dotírajícím Yahoo. Bývalá světová jednička vyrukovala proti Facebooku s patentovou válkou, a ten se neměl jak bránit, neboť vlastnil jen pár desítek zaregistrovaných patentů.

 

Dnešní dohoda s Facebookem nám pomůže pokrýt více než polovinu nákladů z aukce AOLu,“ řekl Brad Smith, výkonný viceprezident Microsoftu. Dále dodal, že Microsoft si pojistil přístup ke všem patentům AOLu, některé rovnou koupil a za zbytek bude platit licenční paušály.

Dnešní dohoda s Microsoftem představuje důležitou akvizici pro Facebook,“ řekl Ted Ullyot, generální ředitel Facebooku. „Je to další významný krok v procesu budování silného portfolia duševního vlastnictví, které budou chránit dlouhodobé zájmy Facebooku.

Za poslední měsíc tak Facebook utratil možná až dvě miliardy dolarů, neboť za miliardu si Zuckerberg koupil i síť pro sdílení obrázků na mobilu – Instagram.

Zdroj: Facebook

Ohodnoťte tento článek!