Další verze Chrome úplně ztratí adresní řádek (Omnibox)

0

Canary je zvláštní sestavení prohlížeče Google Chrome, které je vždy aktuální. Jedná se o takovou pre-alfa verzi, jež prozradí funkce, které se do finální verze dostanou v budoucnu. Současné Chrome 13.0.765.0 přišlo s experimentální funkcí Compact Navigation. Spojené vyhledávací a adresní pole Omnibox můžete touto volbou automaticky schovávat.

Nastavení najdete v tajném menu prohlížeče, stačí do adresního řádku zadat about:flags, příslušnou funkci aktivovat a restartovat Chrome. Po novém spuštění klepněte pravým tlačítkem na tab (kartu se stránkou) a v nabídce vyberte Hide the toolbar. Hotovo.

Tlačítka Vpřed, Zpět a Nastavení se přesunou do poloprůhledného rámu okna. V něm se už kromě trojice okenních tlačítek (minimalizace…) objeví pouze taby. Pokud chcete Omnibox zobrazit, stač klepnout na některý tab, případně použít klávesovou zkratku Ctrl+L a rovnou psát adresu.

Problém je, že ikonky rozšíření, které se běžně nacházejí vedle Omniboxu, už v novém zobrazení chybí. Buď je budou muset autoři přepsat (aby byla přímo v adresním řádku či v kontextové nabídce na stránce), nebo funkci ještě doladí samotný Google.

Schválně se podívejte, jak vypadá staré a nové Chrome.

Stávající Chrome

Nové Chrome

Ohodnoťte tento článek!