Další virtuál na obzoru? Tesco Mobile zapsán v obchodním rejstříku

0

iDnes.cz píše o tom, že Tesco Mobile míří do Česka. O tom se už ovšem mluví nejméně čtyři roky, co je tedy nového? Společnost Tesco Mobile ČR s.r.o. je od konce roku 2012 vedená v obchodním rejstříku. Jednatelem je Wojciech Henryk Wieronski, člen představenstva Tesco Store ČR, základní kapitál činí 200 000 Kč. Jediným vlastníkem je právě stejnojmenný obchodní řetězec.

Tesco Mobile

Tesco Mobile už funguje v Británii, Irsku, Maďarsku nebo Slovensku jako virtuální operátor využívající síť O2. Tyto podmínky by Tesco mělo i u nás. O2 je navíc jedinou sítí, která připustila veřejného virtuála – BleskMobil. Tesco Mobile nabízí na Slovensku předplacené i paušální služby za sympatické ceny, což bychom určitě ocenili i u nás. Tarifů není mnoho, což je ale u virtuálů běžné. Mimochodem: Tesco Store ČR už dlouho vlastní doménu tescomobile.cz, ale stále na ní chybí obsah.

 

V Česku jsme už podobné spojení operátora a obchodního řetězce měli. V minulosti nabízelo Makro mobilní služby v síti Vodafonu (a předtím O2), avšak tarify Mphone nebyly určeny pro běžný maloobchodní trh.

Kdy a jestli začne služby poskytovat Tesco Mobile, není jasné. Zápis v rejstříku naznačuje, že bychom se mohli dočkat ještě letos. Možná to souvisí i s aukcí volných kmitočtů, na než se vzahuje podmínka o velkoobchodním přístupu k novým sítím.

Ohodnoťte tento článek!