Další výrazný pokles. Microsoft ve 2. čtvrtletí prodal jen 1,2 milionu Lumií

0

Už v minulém čtvrtletí jsme mohli pouze konstatovat, že takhle málo Lumií Microsoft ještě neprodal. Tuto větu nyní můžeme zkopírovat do aktuálního reportu. Microsoft ve  2. čtvrtletí 2016 (tj. 4. čtvrtletí fiskálního roku 2016) prodal celkem pouze 1,2 milionu Lumií, jak vypočítal autor z webu MSPoweruser.

Číslo bylo nalezeno v hlášení, kde bylo rovněž zjištěno, že Microsoft ve fiskálním roce 2017 propustí dalších 2 850 lidí. Ve svém reportu o finančních výsledcích, na který každé čtvrtletí běžně narážíme, se nepochlubil. Díky dokumentu totiž známe počet všech Lumií prodaných ve fiskálním roce a pak v prvních třech čtvrtletích.

Microsoft Lumia 950

Po odečtení vychází jen něco přes milion Lumií. Už minulý výsledek v podobě 2,3 milionu Lumií byl mizerný. Není to úplné překvapení, protože firma mnoho nových přístrojů neuvedla a s velkou ofenzivou počítá až na příští rok. Zatím jen přežívá a na propagaci se nesoustředí. Za celý fiskální rok 2016 Microsoftu příjmy z prodeje telefonů (i těch hloupých) poklesly o 56 %.

Zdroj: Formulář 10-K via MSPoweruser

Další výrazný pokles. Microsoft ve 2. čtvrtletí prodal jen 1,2 milionu Lumií

Ohodnoťte tento článek!