Dalšího virtuála rozjede Český bezdrát. Služba EriMobil startuje na podzim

0

Příborská společnost Český bezdrát se na podzim stane dalším virtuálem. Pod značkou Eri už dnes firma nabízí internetové připojení EriInternet a také hlasové služby EriVoIP. Nový mobilní operátor se pak bude jmenovat EriMobil.

Společnost si už zaregistrovala doménu erimobil.cz a u Českého telekomunikačního úřadu si zažádala o příděl 20 000 mobilních čísel ve formátu 770 710 000 až 770 729 999. EriMobil bude cílit na firemní i domácí zákazníky.

 

Bližší informace nám zatím Český bezdrát neposkytl. Vůbec by nás ale nepřekvapilo, kdyby EriMobil stejně jako konkurence spojil výhody GSM a VoIP. Operátor už nabízí několik tarifů IP telefonie a letos přišel také s funkcí Callback. Díky ní lze volat výhodněji, i když máte starý telefon bez aktivního mobilního internetu, hovor totiž probíhá skrz GSM. EriVoIP stanovil minutovou sazbu Callbacku na 1,58 Kč (na mobil i pevnou, doma i ze zahraničí) se sekundovou tarifikací (1+1).

Noví virtuálové také často využívají mobilní sítě zprostředkovaně přes partnery jako GTS, Mobil21, Quadruple nebo DH Telecom. Proto je pravděpodobné, že EriMobil bude hostovat v některé z už předpřipravených platforem v sítích T-Mobilu nebo Vodafonu.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To by mě zajímalo jak to bude s přenosem tepla. Současné Ivy Bridge na tom nejsou (díky použité pastě) zrovna nejlíp a když se přidá další vrstva (případně několik), tak to radši nechci vidět 🙁

  2. pokud bude použito ono 2,5 D řešení, tak se o přenos tepla nebojím. Horší to bude s tím 3D uspořádáním přímo nad čipem, ale tohle řešení se zase IMHO bude používat jen u nějakých nízko taktovaných/méně topivých čipů (ARM). Třeba VIA by byla vhodným kandidátem, nevím jak jsou na tom současné čipy Nano, ale předchozí VIA Eden skoro vůbec nehřály…

    Tralalák by možná veděl.