Dárek na Halloween od nVidie a EVGA

0

Hodně netradiční dárek si pro své fanoušky připravily společnosti Nvidia a EVGA, když se rozhodly připravit speciální Dual GPU edici. Na jedné kartě se tak budete moci setkat s kombem GeForce GTS 250 a GTX 275. Slabší čip (jádro G92) bude určen výhradně pro počítání fyziky a neměl by mít vyveden ani grafický výstup. GTX 275 pak bude určena pro grafické výpočty a zobrazování.

Je to zřejmě poprvé, co se nějaká společnost rozhodla zkombinovat na jedné kartě dva různé grafické čipy. Otázkou ale trochu je, jestli to Nvidia dělá pro větší propagaci PhysX, nebo jí zkrátka na skladě zbývá hromada starších G92 a vymýšlí nejrůznější způsoby, jak se jich zbavit. Ať tak či onak, hybridní grafika se dvěma různými čipy zde ještě nebyla. Na serveru BSN pak trochu popustili uzdu Photoshopové fantazii a zkusili novou grafiku „vyrobit“.

Karta by měla teoreticky obsahovat 1408 MB paměti GDDR3, přičemž 896 MB si s sebou přinese GTX 275 a 512 MB starší GTS 250. Čip NVIO2 by pak měl být připojen právě jen k silnější GTX 275. Zda jsou ale tyto informace pravdivé, nám zatím zastoupení Nvidie ani EVGA nepotvrdilo.

Uvedení je naplánováno v rámci Halloweenské párty, na kterou se můžete zaregistrovat. Těžko ale říct, jestli EVGA či Nvidia zaplatí kromě párty i letenky do Santa Clary v Californii. Zúčastnit se může maximálně 300 lidí. Takže kdo bude mít na Helloween cestu kolem Santa Clary, může se registrovat.

Zdroj: BSN

 

Ohodnoťte tento článek!