Dark Knight GeForce 9800 GTX+

0

Asus našel inspiraci v Batmanovi a uvedl GeForce 9800 GTX+ vlastního designu. Modré PCB má zcela jinak umístěny dva napájecí konektory PCIe 6-pin, posunutí na konec karty směrem k typickému umístění pevných disků ale plusem určitě není, u 27 cm dlouhé karty byste ve většině skříní navíc určitě narazili.

Předpokládám tedy, že karta bude mít PCB kratší než běžná 9800 GTX (či GTX 280/260, 8800 GTX/Ultra, všechno jsou to stejně dlouhé karty), poměr velikosti celé karty a PCIe konektoru tomu koneckonců nasvědčuje. Dva konektory pro 3-way SLI zůstaly naštěstí zachovány, přibyl i ochranný rámeček při okraji PCB.

Hlavní změnou je však chladič, hliníková žebra jeho pasivu jsou rozprostřena po větší části karty, teplo je rozváděno pomocí čtyř heatpipe, uprostřed je nekapotovaný větráček. Chladič připomíná některé novější chladiče Zalmanu, jež v nezměněné podobě na určitých modelech grafik používá třeba MSI.

Kartu v obchodech hledejte pod oficiálním názvem Asusu: EN9800GTX+ DK/HTDI/512M, cena oznámena ještě nebyla. Zato už je jisté, že v balení najdete koženou podložku pod myš.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!