Data uvedení GeForce GTX 1050 a 1050 Ti zřejmě prozrazena. Máme i benchmark

0

Hektické letní měsíce vyplněné očekáváním, zprávami a pak uváděním jednotlivých grafik generace Pascal (u Nvidie) a Polaris (AMD) jsou za námi. Ovšem napínavé časy se ještě nakrátko vrátí tento měsíc. Jak se nedávno objevilo na webu Hardware Battle (a poté na BenchLife), čekají nás tento měsíc GeForce GTX 1050 a GeForce GTX 1050 Ti s čipem GP107. Tedy karty, s nimiž Nvidia nasadí Pascal a 16 nm i do cenového pásma odhadem někde mezi 100 až 150 dolary.

Doposud byla data uvedení obou karet udávána jen přibližně, korejský Hardware Battle však nyní hlásí, že se mu plánované termíny údajně podařilo vyzvědět. Podotýká, že nejsou ověřené úplně stoprocentně a možné by se tedy ještě mohly změnit, uvedené jsou ale i s přesností na hodinu. Jako první se má objevit výkonnější model GeForce GTX 1050 Ti s plnými 768 stream procesory: má to být v úterý 18. října v deset hodin večer korejského času. U nás by ale mělo být o sedm hodin méně, neboli 15:00.

GeForce GTX 1050 bez extrabuřtů (přívlastku Ti) má pak jít na trh následující týden, 26, října, což bude středa. Hodina to bude stejná, pro nás by tedy mělo informační embargo vypršet opět ve tři hodiny odpoledne. Ze zprávy ale není úplně jasné, zda je řeč o kompletním vydání s okamžitou dostupností v obchodech, nebo o papírovém vypuštění, kdy jsou hned zveřejněny informace, recenze a zásoby na pultech se ale objeví až po několik dnech. Nvidia už u Pascalů udělala obojí, takže se neodvážím hádat.

  GPU-Z pro GTX 1050 Ti (Zdroj: Chiphell)
GPU-Z pro GTX 1050 Ti (Zdroj: Chiphell)

Mimo tuto informaci se ještě stihly vynořit další střípky o grafikách s čipem GP107. Na čínském Chiphellu se objevil snímek GPU-Z, který by mohl autenticky zachycovat zatím plně nerozpoznanou grafiku s Device ID 1C82, které patrně novince patří (podle informací o identifikátorech čipů Pascal uniklých na jaře jde o model „GP107-A“). Detekce ale asi špatně ukazuje počet texturovacích jednotek, pozor také na to, že takty nemusejí být referenční (údajné specifikace obou modelů podle webu BenchLife můžete vidět zde).

 

Dále se opět z ChipHellu dostaly na internet snímky zachycující prý výkon karty GeForce GTX 1050 Ti v 3DMarku 11. Podle nich by vypadala o něco výkonnější než model GTX 960 generace Maxwell. Nicméně u podobných úniků je vždycky lepší opatrnost, nemáme jistotu, že vznikly  vyladěnými ovladači, že se hardware už choval korektně, a možné je samozřejmě i to, že jde o podvrh. Finální výkon každopádně může dopadnout jinak.

3DMark 11 na GeForce GTX 1050 Ti (Zdroj: Chiphell)

3DMark 11 na GeForce GTX 1050 Ti (Zdroj: Chiphell)
3DMark 11 na GeForce GTX 1050 Ti (Zdroj: Chiphell)

Zdroje: Hardware Battle, VideoCardz

Data uvedení GeForce GTX 1050 a 1050 Ti zřejmě prozrazena. Máme i benchmark

Ohodnoťte tento článek!