Datart se spojí s Kasou a Euronicsem. Dohromady chtějí dohnat Alzu

3
Datart logo
Datart

Datart se spojí se společností HP Tronic provozující konkurenční síť obchodů Euronics, e-shop Kasa.cz a Hej.sk. Nově vzniklou skupinu kapitálově posílí fond Genesis Private Equity Fund III, který získá významný minoritní podíl.

HP Tronics již vlastní pětinový podíl v Datartu od roku 2014. Kompletní sloučení obou společností však bude muset ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a také slovenský Protimonopolný úrad.

Zamýšlené spojení vytvoří na českém a slovenském trhu subjekt s tržbami vyššími než 15 miliard korun ročně, disponující velmi kvalitní sítí více než 130 specializovaných elektroprodejen, které každý rok navštíví více než 22 milionů zákazníků. Cílem je vytvořit stabilní, efektivní a profitabilní subjekt s tržním podílem dosahujícím až 20% na českém a slovenském trhu,“ říká Daniel Večeřa, generální ředitel HP Tronicu.

Tržby Datartu přesahují 5 miliard korun, tržby HP Tronicu 9 miliard. Největší tuzemský e-shop Alza loni zvýšil tržby o 22 procent na rekordních 17,4 miliardy korun. Více informací o spojení obou společností si můžete přečíst na Euro.cz.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Problém je ten, že Euronics a Datart je něco úplně jiného, než Alza. Konkurují si v prodejních číslech, to ano… Ale ty firmy jsou z hlediska fungování absolutně odlišné. Alza je pořád „jen e-shop“, Datart a Euronics jsou prostě kamenky.
    Bude hodně dlouho trvat, než se lidi naučí, že mají e-shop a výdejní místo na pobočce. Online nakupování je prostě Alza, tak to mají lidé zafixované.

  2. Já naopak bílou techniku kupuji přes internet v Datartu, protože jsem s nimi velmi spokojen. Naposled to byl sporák (předtím lednice) a naprostá pohoda – objednáno, dovezeno, přijel technik na zapojení a odvezli starý sporák. Maximální spokojenost.
    Alzu samozřejmě také využívám, ale spíše na PC věci a drobnosti.