Deepcool uvádí nízkoprofilový chladič Gabriel pro mini-ITX sestavy

0

Trend downsizingu v posledních letech dorazil i do jinak konzervativní oblasti desktopových počítačů. I malý počítač, má-li být dostatečně výkonný, potřebuje adekvátní chlazení. A má-li zároveň vyhovět omezenému prostoru ve skříni, je to problém, který se rozhodl vyřešit Deepcool s novým chladičem Gabriel ze série Gamer Storm.

Gabriel se vtěsná i do tenkých skříní, kam grafickou kartu plné velikosti neosadíte. Samotný pasiv má rozměry 120 × 118 × 40 mm, další dva centimetry výšky přidá přibalený větrák. Otáčky jsou regulované pomocí PWM v rozsahu 900–1800 ot./min, udávaná hlučnost na nejnižších otáčkách je 18,2 dBA. Stalo se vám někdy, že by gumová bužírka na kabelech zpukřela nebo se roztavila v důsledku vysokých teplot? Mně tedy ne, ale Deepcool v tom vidí potenciální problém a proto má vodiče větráku potažené teflonem. Nemusíte se tak bát je přibalenými svazovacími pásky připevnit k něčemu horkému.

Chladič je kompatibilní se základními deskami pro procesory Intel v balení LGA 1150/1155/1156 nebo AMD FM2/FM1/AM3(+)/AM2(+). Poradí si s procesory a APU se spotřebou do 100 W včetně a jeho doporučená cena je 40 amerických dolarů, v České republice by tedy mohl stát okolo 900 Kč včetně DPH.

 

Zdroj: Guru3D, Cowcotland

Deepcool uvádí nízkoprofilový chladič Gabriel pro mini-ITX sestavy
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlasů