Deepcool uvedl chladič Neptwin jako nástupce známého Aeolus Big Frost

0

Nová verze chladiče Aeolus Big Frost, která se jmenuje Neptwin Extreme Edition, je pouze upravenou variantou původního chladiče. Ten se poprvé objevil na letošním Computexu. Oproti původní verzi je novinka vybavena vybaven poniklovanými heatpipe a dvojící 12cm ventilátorů UF120. Ty používají PWM regulaci, která je schopna regulovat otáčky v rozmezí 900–1500 ot./min. při hlučnosti 21–32 dB(A). Dostatečnou životnost by pak měly zajistit hydraulická ložiska, ale konkrétní údaje výrobce neudává.

Co se samotného pasivu týče, jediným výraznějším rozdílem oproti původní verzi je, jak jsem se již zmínil, poniklování. Toho si můžete povšimnout na celém chladiči a obzvláště na základně, která je vyleštěna do zrcadlového lesku. Maximální množství odpadního tepla, které je chladič schopen odvést je stanoveno pro platformu Intel na 150 a u AMD pak na 140 W.

 

Deepcool Neptwin se prodává i u nás od 1472 Kč. Co se podporovaných patic týče, chladič podporuje patice Intel pro procesory LGA 775 a novější. Z tábora AMD pak vše od AM2. Kompletní výčet naleznete na stránkách výrobce.

Zdroj: Deepcool

Ohodnoťte tento článek!