Deezer už nabízí streamovaný poslech hudby zdarma, a to i v ČR

0

V říjnu jsme psali o tom, že populární internetová půjčovna hudby a rádio brzy přijde s novým obchodním modelem, který uživatelům dovolí za určitých podmínek poslouchat písničky zdarma. Deezer (deezer.com) dnes podle irské pobočky Sony Music spustil novou nabídku ve 150 zemích světa.

Deezer spouští hudbu zdarma
Deezer spouští hudbu zdarma

Poslech skladeb zdarma funguje jen na počítači, v mobilních aplikacích nikoliv. Reklamou podpořený poslech hudby má fungovat jeden rok v neomezeném režimu, potom už bude moci každý poslouchat jen dvě hodiny zdarma za měsíc. Nebo si můžete zaplatit prémiový účet, poslouchat neomezeně a bez reklamy. Deezer nabízí 30denní zkušební dobu zdarma.

Osobně jsem už ověřil, že na Deezeru lze opravdu poslouchat neomezeně (doteď jen 30s ukázky). Po cca dvou hodinách jsem ještě ani nenarazil na reklamu. Na webu ale vidím jen 15denní trial verzi placených služeb. Deezer zatím oficiální zprávu týkající se novinek nevydal, takže nevíme, co přesně se změní i u nás. Sony Music informuje pouze o irském trhu.

Pravidla ale budou pravděpodobně všude stejná. Deezer chce poslechem zdarma nalákat lidi k pozdějšímu placení. Aktuálně má tři miliony předplatitelů, kteří měsíčně poslechnou 60 hodin hudby. Pozdějším dvouhodinovým limitem by mohl přesvědčit uživatele, že prémiový účet se vyplatí.

 

Kromě toho ještě Deezer chystá nové funkce. Aktuálně přidal několik sociálních tlačítek a různých sdílení, tématem příštího roku však bude spojení posluchačů přímo s hudebníky. Stejně tak chce pomoci vydělávat menších „garážovým kapelám“ a nadšencům. V Deezeru je uloženo přes 20 milionů skladeb, ne všechny jsou ale dostupné i u nás.

Zdroj: Sony Music (via The Verge)

Ohodnoťte tento článek!