Dell Alienware M17x R3: herních notebooků král?

0

O třetí verzi sedmnáctipalcového Alienwaru M17x jsme už psali pár střípků, dnes ho tu máme oficiálně, Dell ho má k dispozici na svých stránkách. Kromě nádherného designu a slušné kvality nabídne hlavně parádní hardware.


Začněme procesorem, jde o čtyřjádro (virtuální osmijádro) Sandy Bridge. Můžete osadit Intel Core i7-2630QM (2,0-2,9 GHz), i7-2720QM (2,2-3,3 GHz) nebo i7-2820QM (2,3-3,4 GHz + větší cache). Pamětí typu DDR3 můžete v konfigurátoru nabrat 4, 6, 8 nebo 16 GB DDR3 na 1333 MHz. Grafická karta je mírným zklamáním, zatím je možné osadit buď Radeon HD 6870M nebo o tisícovku dráž GeForce GTX 460M. Snad Dell zpřístupní i modely Radeonů HD 6900M, které jsme viděli v tehdejším starém testu.


Úložiště má řadu způsobů řešení, můžete mít jeden až 750GB 7200otáčkový disk, dva takové disky v poli RAID0 pro kapacitu až 1,5 TB, jedno 256GB SSD nebo zase dvě SSD v RAID0 (512 GB). Škoda, že nikoho nenapadlo použít onu ideální kombinaci HDD + SSD. Displej s úhlopříčkou 17,3 ” má rozlišení 1600 × 900 nebo 1920 × 1080 px, u Full HD můžete vybírat i z klasické a 120Hz varianty pro 3D zobrazení. Pochybuji ale, že nějakou novou hru na solidní detaily přinutí zmíněná grafika běžet nad 120 FPS ve Full HD. A připlácet 4000 Kč jen za 60 Hz navíc je tak trochu zbytečné.


Dál si můžete vybrat z DVD vypalovačky nebo Blu-ray komba, displej můžete volit z Windows 7 HP, Professional nebo Ultimate. Výstup na zvuk má až šest nebo osm kanálů, máme tu 3,2Mpx webkameru a porty USB 3.0. Displej nebo projektor můžete píchnout na HDMI nebo miniDisplayPort. Barevné varianty jsou dvě: Nebula Red a Stealth Black, obě dvě podsvícené, vč. klávesnice.Startovní cena je $1499, v přepočtu 33 000 Kč vč. DPH. Zkusil jsem poskládat nějaký rozumný highend: Core i7-2820QM, 8 GB RAM, GTX 460M, 2× 750GB disk v RAID0, Full HD 60Hz displej, Blu-ray mechanika, Intel Wi-Fi 6300 a Windows 7 Home Premium mě vyšly na $2769, tedy něco přes 60 tis. Kč s DPH. Dá se očekávat, že díky tříleté NBD záruce bude notebook v ČR ještě dražší, ti co na to ale mají, si za kvalitu a skvělý design v kombinaci s herním hardwarem určitě připlatí.

Zdroj (a listing): Dell

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. „Segment notebooků zahrnuje i tablety.”
  Takže předpokládám, že zahrnuje i netbooky co se dávají jakoby zdarma při některých marketingových akcích:).

  Zřejmě nebyla krize dostatečně veliká aby si lidé uvědomili jasnou věc a jediné rozumné stanovisko. Opravdu potřebuji mobilitu počítače? Není co řešit musím si koupit i něco přenosného. Nepotřebuji mobilitu a nerad vyhazuji prachy oknem? Desktop only. Co já už zažil za příšernosti při snaze udržet při životě starší notebook. Raději se budu starat o 10 desktopů než jeden notebook. Například takové triviálnosti (pro desktop) jako výměny fanů jsou u notebooků často velice vzrušující záležitost:).

 2. Väčšina ľudí, čo potrebuje PC na serióznu prácu určite volí desktop (ergonómia, výkon, cena, servis,….sú ovela efektívnejšie). Netvrdím, že aj notebooky sa nepoužívajú ako efektívne pracovné nástroje, ale v tejto skupine je podstatne väčšie % uživateľov, ktorý ho používajú na zábavu a voľný čas.
  Takže zo správy vyplýva, že sa nám mení počet ľudí používajúcich mobilný počítač ako hobby nástroj na oddych. Notebboky sú momentálne v kurze sú módne.

  Na druhej strane na svoju cenu sú výkonnostne neefektívne, takže začíname naberať aj my (Európa) nezdravý konzumný spôsob života známy z, v tomto ochľade chorej,Severnej Ameriky.

  Inak súhlasím s prvým príspevkom. Málokto mobilitu potrebuje, a málokto zvládne vybočiť z davu a hájiť ničo iné čo momentálne frčí. Čo je škoda a aj z dlhodobého hľadiska veľmi zle. Marketingová mágia ma dodetailu naštudovanú ľudskú psychyku, aby ju dokázala ovládať. U mńa s trošku menším úspechom :-))).

 3. Kedysi notebook stál 2x toľko, čo desktop. Teraz je ten rozdiel omnoho menší. Takisto výkon akéhokoľvek nového notebooku či desktopu bohato postačuje na prácu bežnému užívateľovi. Pod bežným užívateľom nemyslím počítačového hráča.
  Výhodou notebooku nie sú len malé rozmery. Ale aj mobilita. A to nie len niekam mimo domova. S desktopom asi ťažko posurfujeme v posteli večer pred spaním, alebo si ho odnesieme do kuchyne, pripojíme v obývačke k plazme. Veľa ľudí notebook prenáša len v rámci domova, nenosia ho von. Kto by preboha nosil von 17 palcové ozruty?
  Kto potrebuje ergonómiu desktopu, pripojí notebook k externému monitoru, klávesnici a myške a stále si môže užívať výhodu voľného miesta pod stolom, slobodu pohybu, či už v rámci domova, alebo kamkoľvek vonku mu napadne a nezanedbateľná je aj v porovnaní s desktopmi nízka spotreba.
  Ľudia nie sú hlúpi a poznajú svoje potreby. Volia produkt, ktorý najlepšie vyhovie ich potrebám.
  Ani marketing nám za tých pár rokov zvyšovania predaja notebookov moc nevylepšil svoje prezentačné a manipulačné techniky.
  Skôr by som povedal, že s klesajúcimi cenami sa notebooky stali dostupnejšie bežným ľuďom. preto sa začali predávať viac.
  Nie každý túži mať pod stolom vrčiacu skriňu s kopou káblov. Nejaký náhodou pri sobotňajšom upratovaní nechtiac vytrhnem. Nepotrebujem stráviť popoludnie hľadaním, kam ten vytiahnutý kábel strčiť, aby to čudo zase fungovalo.