Dell Alienware M18x: obr s 4GHz Core i7

0

Dell oživuje řadu notebooků divize Alienware o další model. Po novém M14x se má objevit i M18x, ano, hádáte správně, 18,4″ notebook. Alienware M18x sice není v pravém slova smyslu novinkou, tou je ale nová konfigurace. Nové obří DTR se pyšní dosud nevídanými parametry – procesor rodiny Sandy Bridge pracuje až na 4 GHz a k němu tu máte dvojici mobilních grafik.

Notebooky Alienware jsou postaveny za jediným účelem – hraním her. Ač je M18x už skutečným obrem a mnozí si dvakrát rozmyslí, jestli mu říkat notebook, jeho parametry jsou velkolepé. Uvnitř najdete čtyřjádrový procesor Intel Core i7-2920XM na frekvenci 2,5-3,5 GHz a s odemčeným násobičem, a sám Dell se chlubí možností procesor pouhou změnou jediného čísla vyhnat až na 4 GHz. K němu je tu až 32 GB pamětí typu DDR3 a také CrossFireX dvou Radeonů HD 6970M nebo SLI dvou GeForce GTX 460M, které budou posílat obraz do 18,4″ displeje s rozlišením 1920 × 1080 pixelů, Full HD.

  

Alienware M18x sdílí tvary šasi se svým menším a známějším kolegou M17x, můžeme se těšit na černou a červenou variantu, určitě se nezapomene ani na podsvícenou klávesnici. Jak je vidět, podsvícení může mít i zelenou barvu. Pevný disk má kapacitu bohužel jen 750 GB, v 18″ notebooku bych čekal dva disky. Chlazení je realizováno skutečně mohutným způsobem, s oněmi čtyřmi gigahertzi tak Dell opravdu počítá. Potěší vás osmikanálový zvuk v 3,5mm konektorech nebo veliká klávesnice se spoustou multimediálních tlačítek.

  

Notebook se objevil na stránkách kanadského Dellu, odkud byly informace také rychle staženy. Cena začínala na $2090 (USD), v přepočtu zhruba 45 tis. Kč včetně DPH.

Zdroj: engadget

Ohodnoťte tento článek!