Dell E pro spořivé mobilní uživatele

0

Další příspěvek na trh levných mini notebooků přináší i Dell. Starší uniklé informace jej sice označovali jako Mini Inspiron, finální označení se ale změnilo – nabízen bude pod názvem Dell E s různorodými přívlastky dle konfigurace. Nejvýrazněji se odlišují v použitém displeji a tím pádem i velikostí – Classic, Video a Video+ mají 8,9″ displeje a verze Slim a Slim+ rovnou 12,1″ úhlopříčku.

Nejlevnější varianta Dell E Classic bude mít úspornou konfiguraci s 512 MB operační paměti a pouze 4 GB SSD diskem. Operační systém bude samozřejmě Linux a cena by měla začínat na 299 dolarech, což by mělo znamenat pod 6 tisíc korun v ČR. Této ceně bohužel nelze tak úplně věřit, stačí si vzpomenout na původně ohlášenou cenu Asus Eee PC a jej výslední podobu. Zajímavá je také hmotnost, která by se měla pohybovat kolem 1 kg.

O něco lépe vybavená verze Video bude mít kromě 1 GB operační paměti i dvounásobnou kapacitu SSD disku (8 GB) a také webovou kameru. Uspokojeni snad budou i zájemci o výstřednější vzhled – dostupné by měli být v modré, žluté a růžové barvě. Verze Video+ pak přidá ještě Bluetooth a další 4 GB kapacity SSD disku navrch – pouze v černé barvě pro serióznější uživatele. Větší a serióznější Slim a Slim+ budou pouze ve stříbrné a černé variantě s 1,8″ pevnými disky o kapacitě 40 a 60 GB. S 1 GB operační paměti pro Slim a 2 GB pro Slim +. Zásadnější rozdíl představuje integrovaný Bluetooth.

Menší 8,9″ verze budou dostupné zřejmě již od srpna, větší Slim a Slim+ pak až na přelomu srpna a září. Podrobnější informace o cenách a dostupnosti v ČR bohužel nejsou známé. Na podzim by měli být volitelně dostupné i verze s GSM nebo WiMAX modulem.

Zdroj: engadget.com

Ohodnoťte tento článek!