Dell Inspiron 14z: levný, tenký, vybavený

0

Dell dnes oficiálně představil notebook Inspiron 14z, tenkého a docela výkonného zástupce nejnižší řady Dellu, což se odráží i na ceně. Ta se i s kvalitní zárukou, jakou Dell poskytuje, pohybuje dost pod dvaceti tisíci s daní.

Dell svůj Inspiron 14z staví do pozice domácího univerzálního notebooku. Potěší i poměrně snadná přenositelnost, notebook má úhlopříčku 14″ a váží jen 1,92 kg, což je docela pěkná hmotnost. Tloušťkou těsně přesahuje 25 mm, takže co do rozměrů i hmotnosti je Inspiron 14z docela sympatický.

Tenký Inspiron 14z se prodává v černém i červeném

Co se týče výbavy, přesně řečeno hardwaru – uvnitř najdete procesor Intel Core i3-2330M nebo Core i5-2430M, solidně rychlá dvoujádra na 2,2 nebo 2,4-3,0 GHz. K těm je tu až 4-8 GB pamětí DDR3, podle dané konfigurace. Grafickou kartou je tu bohužel jen Intel HD Graphics 3000, žádný diskrétní čip tu není, takže s tím „univerzálem“ to nebude tak žhavé. Na základní hraní se ale můžete těšit i tak.

Rozhodně potěší pevný disk,  který je rychlý 7200otáčkový a pojme až 750 GB dat. Samozřejmě nechybí mechanika na DVD, Wi-Fi, Bluetooth, porty USB 3.0, HDMI, čtečka karet nebo 1Mpx webkamera. A málem bych zapomněl, 14″ displej má rozlišení 1366 × 768 px, což by se u této velikosti dalo odpustit, a bohužel lesklou povrchovou úpravu.

Velmi potěší výdrž na 64Wh šestičlánkovou baterii, která má dosahovat až devíti hodin.

S předinstalovanými Windows 7 Home Premium můžete Dell Inspiron 14z v černé nebo červené barvě najít už v obchodech za cenu od necelých 16 tis. Kč, v případě vyššího modelu s Core i5 od 18 tis. Kč včetně DPH. To je docela férová cena, škoda jen integrované grafiky. Notebook se už snažíme sehnat na recenzi.

Zdroj: TZ Dell

Ohodnoťte tento článek!