Dell Latitude E bude za měsíc

0

Uniklé prezentace ukazují mnoho podrobností o nové řadě notebooků Dell Latitudě, která se zaměřuje hlavně na profesionální uživatele z velkých firem. Řada E je následovníkem současných Latitude Dxxx a navíc trochu mění způsob značení.

První zajímavý slajd ukazuje novou softwarovou výbavu, která snad konečně umožní lepší správu různorodých nastavení, která u notebooků Dell v současnosti chybí.

S novou generací notebooků přicházejí i nové funkce a možnosti. Do výbavy například přibili externí baterie, elegantní stojan s možností namontování displeje, barevné varianty, napájené USB i ve vypnutém stavu a další technologické novinky z Centrino 2.

Časový harmonogram uvádění jednotlivých modelů. Kromě časových údajů jsou zajímavé i informace o tom, který ze současných notebooků vlastně nahrazuje.

Mezi novými modely zaujme nový rozměr displeje – 13,3″ a také podivné značení řady M pro grafiky. Všechny číselné kódy totiž označují i velikost displeje druhou číslicí, pouze u M to neplatí.

E5400 a E5500 jsou nejzákladnější modely nové řady. Jsou největší i nejtěžší a nelze je vybavit dedikovanou grafickou kartou.

E6400 a E6500 jsou pokročilejší modely s nižší hmotností i lepší výbavou. Možnost LED podsvícení a displejů s nejvyšším rozlišením, eSATA výstup a také možnost externí baterie s obrovskou kapacitou (v podobě „podložky“ která se připevní k notebooku zespodu). V konfiguracích budou i SSD disky a dedikované grafiky s výstupem DisplayPort.

Malá E4200 je nejštíhlejší z nových modelů. S 12,1″ displejem a hmotností od 1 kg jde o pravého prcka s bohatou nabídkou různých baterií a úspornými procesory.

E4300 s 13,3″ displejem bude o něco větší, ale na druhou stranu velmi lehká (pouze 1,5 kg). Ostatní parametry jsou velmi podobné.

Nové příslušenství zahrnuje nové dokovací stanice. E-Port Plus je optimalizována pro dva monitory a umožňuje i velmi vysoké rozlišení 30″ displejů. Nechybí až 6 USB portů a také klasické sériové a paralelní porty. Jednodušší E-Port se zbavil podpory starých portů.

Hezký stojan s možností přimontování displeje E-Flat Panel Stand umožňuje notebook připojit k panelu až do velikosti 24″ při použití s E-Port nebo E-Port plus. E-Monitor Stand je tradiční stojan pod monitor k notebooku.

E-View Laptop Stand může elegantně pozvednout notebook pro lepší ergonomii a zmenšení zabírané plochy. E-Legacy Extender potěší uživatele vyžadující podporu starých portů – po připojení získáte sériový, paralelní i PS/2 porty.

Polarizační Privacy Filter zmenší pozorovací úhel displeje, aby nebylo možné odezírat informace. Coolslice zase pomáhá chlazení tím, že notebook nadzvedne a umožní mu lepší nasávání při použití na klíně nebo na měkkém podkladu. Kapesní projektor je ideální pro prezentace.

Nové tašky pokrývají všechny obvyklé velikosti včetně jednoduchých obalů z neoprénu.

Dell Latitude E se zdá být důstojným nástupcem současné generace. Nový design, příslušenství i funkce jsou zajímavé a proto se těšíme na první vzorky. Snad budou dostupné již v nejbližších týdnech.

TIP: Přehled všech modelů Latitude E a jejich klíčových vlastností

Zdroj: engadget.com

Ohodnoťte tento článek!